آموزش تخصصی مصرف استروئید در بدنسازی - آنتی استروژن ها و داروهای کاهنده عوارض استروئیدها
 
آموزش تخصصی مصرف استروئید در بدنسازی
 
 
خوش آمدید به کاملترین مرجع آموزش پرورش اندام و بدنسازی
 
این مقاله انگلیسی است و باید ترجمش کنم لفطا اگه کسی به زبان انگلیسی آشنایی کامل دارد به من در قسمت نظرات پیغام بگذارد چون ممکن است من از لحاظ گرامری ترجمه درستی نتوانم بکنم البته چون دانشگاها شروع شده یکم تنبلی و ... نمیزاره ترجمشو شروع کنم .

بهترین مقالس در مورد دی اچ تی ولی من تا حالا هیچ مقاله فارسی در مورد DHT که در حد مقاله من باشه ندیدم البته تعریف از خود و خودستایی نباشه.

برای ترجمه منتظر باشید ...


ادامه مطلب
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ مهر۱۳۹۱ساعت 19:19  توسط علی هاردی  | 
داستینکس یا کیبرگلین:

جهت بالا بودن پرولاکتین یا ترشح آن از هیپوفیز قدامی بکار میرود. یک هورمون سوماتوتروپیک بوده و از خانواده هورمون رشد میباشد و تاثیری بروی هورمونهای ال اچ، کورتیکتروپین و تیروئید ندارد. بالا بودن پرولاکتین در خانومها بدلیل آشکار جهت تولید شیر بوده اما در آقایان هیچ اثر آنابولیکی در عضلات ایجاد نکرده و همراه با نا باروری، و یا حتا ممکنه رشد سینه را سبب شود. گرچه در آقایان کمتر دیده شده اما بالا بودن این هورمون علاوه بر رشد بافت سینه میتواند موجب خروج مایعی از آن نیز بشود دراین صورت باید مصرف هورمون به سرعت متوقف شود. البته هنوز دقیق مشخس نیست که بالا بودن پرولاکتین در کاسنایکه استروئید مصرف میکنند تحت تاثیر استروژن نیز میباشد یا نه والی میتوان دلیل را به جهت نبود بالانس هورمونی دانست. داستینکس به صورت قرصهای ۵۰۰ میکروگرامی بوده و از آوارزش در مصرف زیاد میتوان سر درد، حالت تحوع، یبوست، تشویش، بی اشتهایی، بیخابی، درد سینه، آکنه را نام برد. معمولا برای جلوگیری از ترشح پرولاکتین ۵۰۰ میکرو در هفته بکار میرود. میتوان این دوز را به صورت دو وعده یا یک وعدهه مصرف کرد. میتوان دوز را هر ماه به اندازه ۵۰۰ میکرو افزایش داد تا نتیجه مطلوب بدست اید. معمولا حد اکثر دوز ۱ میلیگرم هفته ای مصرف میشود اما در بعضی موارد تا ۴.۵ میلیگرم هم افزایش بوده. معمولا باندانسازان هم از همین دوزها استفاده میکنند از ۲۵۰ میکرو دو بار در هفته (۵۰۰ میکرو) شروع کرده تا ۱ میل در هفته پیش میروند و معمولا ۴ تا ۶ هفته مصرف میشود.

پارلودل یا بروموکریپتین:
مسیلیت که ساختار شبیه به داستینکس را دارد نیز برای کاهش پرولاکتین بکار میرود و گاها جهت کاهش چربی. این ماده با نگاه داشتن هورمون لپتین در سطح بالا اجازه به کاهش چربی زیادی را در بدن میدهد و در هنگام رژیم بسیار مفید بوده هست. معمولا بصورت قرصهای ۲.۵ یا ۵ میلیگرمی هست. از اوارز مصرف کاهش فشار خون، گیجی، و حالت تحوع را میتوان نام برد. معمولا برای کنترل پرولاکتین از ۱.۲۵ تا ۲.۵ میلیگرم در روز استفاده میشود. و میتوان هر ۲ الی ۷ روز دوز را ۲.۵ میلیگرم افزایش داد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. جهت رژیم و کاهش چربی هم همین دوز را میتوان هنگام صبح استفاده کرد. البته جهت چربی سوزی هم باید بصورت دوره ای و کوتاه مدت ازش استفاده کرد. ۴ تا ۶ هفته استفاده از پارلودل مناسب بوده و سپس باید استراحت داد.

قابل توجه هست که سطح پروژسترون معمولا در مصرف ناندرولون و ترنبولون ممکنست در افراد حساس بالا رود در اینصورت نیاز به مصرف آنتی پرولاکتین ها وجود خواهد داشت در غیر اینصورت مصرف آنتی پرولاکتین ها زیاد معمول نمیباشد.

منبع : بخش فارماکولوژی سایت معاونت دارو

 |+| نوشته شده در  شنبه ۵ فروردین۱۳۹۱ساعت 14:7  توسط علی هاردی  | 

داروی ﺿﺪ آکنهایزوترتینوئین

‪اﯾﺰوﺗﺮﺗﯿﻨﻮﺋﯿﻦ

Accutane -Roaccutane

‫‪Substance: Isotretinoin 10-20 mg/tab

 

خلاصه کلام :

دکوتان یا آکوتان یا ایزوترتینوئین که از ویتامین آ ساخته می شود و نوع ایرانی آن حدودا ۲۰۰۰ تومان ورقی و نوع فکر کنم سوئیسی آن عددی ۲۰۰۰ تومان

که نوع ایرانی آن اصلا قابل مقایسه با خارجیش نیست در ضمن روش مصرف این دارو ابتدا روزی ۱ عدد سپس بعد از ۵ روز دو عدد تا یک ماه بعد ۳ هفته استراحت بعد دوباره ۲ عدد تا ۳ عدد و بعد سیر نزولی توجه داشته باشید که این دارو اصلا به درد بدنسازان نمیخوره چون مثلا در دوره دیانابول یا اکسی که سطح آنزیم های کبدی بالاست و ما جوش میزنیم حالا از یه طرف هم بیاییم دکوتان مصرف کنیم دیگه کبد فاتحه ...

دکوتان شدیدا آنزیم های کبدی رو بالا میبره و تنها در دوره های غیر سمی و در فصل مسابقه صلاحیت استفاده را دارد و توجه داشته باشید که جوش های حاصل از دوره بعد از دوره از بین میروند و نیازی به دکوتان نیست و تازه دکوتان حدود ۱-۳ ماه دوره درمانش طول میکشه و داروی سریع اثری نیست که جوش حاص رو از بین ببره و بیشتر به درد افراد نوجوان وتازه به بلوغ رسیده می خوره و در ضمن این دارو در زمان بارداری نباید مصرف گردد اکیدا...

حالا خودتان قاضی هستید در ضمن بعد مصرف این دارو حتما باید سطح آنزیم های کبدی تست شوند و از لیور گل و ... استفاده شود و به کبد اجازه استراحت داده شود .

کلام آخر : به درد بدنساز نمیخوره

بهتر است دارو های دیگری مانند : کلیندمایسین و ترتنوئین و صابون گوگرد و ... را جایگزین کنید

در ضمن آنتی بیوتیک ها نظیر داکسی سایکلین و آزیرومایسین نیز به درد افرادبدنساز نمیخوره چون سطح آنزیم های کبدی رو بالا میبره ...

 

‫آکنه ﺑﯿﻤﺎری ﭘﻮﺳﺘﯽ اﺳﺖ که در اﺛﺮ اﺧﺘﻼل ﮐﺎرﮐﺮد و ﯾﺎ اﻟﺘﮭﺎب ﻏـﺪه ای ﺳﺒﺎسه در ﭘﻮﺳﺖ ﺑﺎﻋﺚ اﯾﺠﺎد ﺗﺎول ھﺎﯾﯽ در ﻧﻮاﺣﯽ ﻣﺨﺘﻠـﻒ ﺻـﻮرت و سینه و ﯾﺎ ﭘﺸﺖ ﻣﯿﮕﺮدد .

‫ﺷﺎﯾﻊ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﻠﺖ اﯾﺠﺎد آن در اﺛﺮ ﭘﺮ ﮐﺎری ﻏـﺪد ﺳﺒﺎسه اﺳـﺖ که ﺗﻮﻟﯿـﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﻣﺎده روﻏﻨﯽ ﺑﻨـﺎم ﺳﺒﻮم ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ که از روزنه ھـﺎی ﮐﻮﭼﮑﯽ که در ﮐﻨﺎر ﻓﻮﻟﯿﮑﻮﻟﮭﺎی ﻣﻮ وﺟﻮد دارد ﺑﺮ روی ﺳﻄﺢ ﭘﻮﺳﺖ رﺳﯿﺪه و ﺑﺎﻋﺚ اﯾﺠـﺎد ﻻیه ای ﭼﺮب ﺑـﺮوی ﭘﻮﺳـﺖ ﺷـﺪه که ﺟﻠـﻮی ﺗﺒﺨﯿـﺮ آب را ﮔﺮفته و ﺧـﻮاص آﻧﺘـﯽ ‫ﺑﺎﮐﺘﺮﯾﺎﯾﯽ دارد.

ﭘﺮﮐﺎری ﻏﺪد ﺳﺒﺎسه که دﻻﯾﻞ ھﻮرﻣﻮﻧﯽ دارد و ﺑﯿـﺸﺘﺮ ﻧـﺴﺒﺖ به ھﻮرﻣـﻮن ھﺎی ﺟﻨﺴﯽ ﻓﻌﺎل ﺑﻮده و در ﺳﻨﯿﻦ ﺑﻠﻮغ ﺑﺎﻋﺚ ﭘﺮ ﮐﺎری ﻏﺪد ﻓـﻮق ﻣﯿﮕﺮدد که ‫در نتیجه اﯾﻦ ﭘﺮ ﮐﺎری و اﻓـﺰاﯾﺶ ﭼﺮﺑﯽ ﭘﻮﺳﺖ و اﺣﺘﺒﺎس اﯾﻦ ﻣﺎده روﻏﻨﯽ در زﯾﺮ ﭘﻮﺳﺖ و ﯾﺎ اﻟﺘﮭﺎب ﺧﻮد ﻏﺪد ﺳﺒﺎسه اﯾﺠﺎد ﺗﺎول در روی ﭘﻮﺳﺖ در ‫ﻧﻮاﺣﯽ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺪن ﻣﯿﮑﻨﺪ (ﺟﻮش ھﺎی ﻏﺮور ﺟﻮاﻧﯽ) و البته ﺑﺎ ﺷﺴﺘﺸﻮی ﻣﻨﻈﻢ ﭘﻮﺳﺖ و ﯾﺎ ﺣﺘﯽ اﺳـﺘﻔﺎده ازآﻧﺘـﯽ ﺑﯿﻮﺗﯿـﮏ ھـﺎ ﻣـﯽ ﺗـﻮان ﻋـﻮارض ﻣـﺰﻣﻦ اﯾﻦ ﮐﯿﺴﺖ ھﺎی ﻋﻔﻮﻧﯽ را ﮐﺎھﺶ داد که البته اﯾﻦ ﻋﻮارض ﺑـﺎ ﭘﺎ ﮔﺬاﺷﺘﻦ ﺳـﻦ به ﮐﮭﻦ ﺳﺎﻟﯽ و ﮐﺎھﺶ ﻣﻘﺪار ھﻮرﻣﻮن ھﺎی ﺟﻨﺴﯽ از ﺑﯿﻦ ﺧﻮاھﺪ رﻓﺖ .

‫ھﻤﭽﻨﯿﻦ اﯾﻦ ﺗﺤﺮﯾﮏ ﻏﺪد ﺳﺒﺎسه ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ در اﺛﺮ ﺗﻤﺎس ﺑﺎ ﻣـﻮاد ﺷـﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻧﯿﺰ ﺑﻮﺟﻮد ﺑﯿﺎﯾﺪ .ھﻤﭽﻨﯿﻦ ﺗﺤﺮﯾﮏ ﻏﺪد ﻓﻮق ﺑـﺮای ﺗﻮﻟﯿـﺪ آکنه ﻣﻤﮑـﻦ اﺳـﺖ ﻋﻮاﻣـﻞ دﯾﮕـﺮی از جمله ﭼﺮﺑـﯽ و ﻗﻨـﺪ ﺧـﻮن ﺑـﺎﻻ و ھﻤﭽﻨـﯿﻦ اﺳﺘﺮس و اﺿـﻄﺮاب و ﯾـﺎ ﺣﺘـﯽ ﮐــﻢ ﮐـﺎری کلیه ھـﺎ ﺑﺎﺷـﺪ وﻟﯽ ھﻤﺎﻧﻄﻮر که گفته ﺷﺪ ﻣﮭﻤﺘﺮﯾﻦ و ﻣﻮﺛﺮ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺎﻣﻞ ﺗﺎﺛﯿﺮات ھﻮرﻣﻮﻧﯽ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ .

‫ھﻤﺎﻧﻄﻮر که درﻣﻮرد ﻋـﻮارض اﺳﺘﻔﺎده از اﺳﺘﺮوﺋﯿﺪھﺎ گفته ﺷﺪ ﻣـﺼﺮف اﯾـﻦ ھﻮرﻣﻮن ھﺎ ﺑﺎﻋﺚ ﺗﺤﺮﯾﮏ ﻏﺪد ﺳﺒﺎسه ﭘﻮﺳﺘﯽ ﺷﺪه و ﺑﺎﻋﺚ ﺗﻮﻟﯿـﺪ ﺟـﻮش در ﻧﻮاﺣﯽﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺪن ورزﺷﮑﺎران که ﺑﯿﺸﺘﺮ درﺻﻮرت و ﭘﺸﺖ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ،ﻣﯿﮕﺮدد. اﯾـﻦ ﺟـﻮش ھﺎ که ﺑﺴﯿﺎر شبیه ﺟﻮش ھﺎی ﻏﺮور ﺟﻮاﻧﯽ ھـﺴﺘﻨﺪ (ﻋﻠـﺖ ھـﺮ دو ﯾﮑﯽ اﺳﺖ). در ورزﺷﮑﺎران ﻣﺨﺘﻠـﻒ ﻧـﺴﺒﺖ به ﻣﯿﺰان داروی ﻣﺼﺮﻓﯽ در دوره زﻣﺎﻧﯽ ﻣـﺼﺮف و از همه ﻣﮭﻤﺘـﺮ ﻧـﺴﺒﺖ به اﺳـﺘﻌﺪاد ﻃﺒﯿﻌﯽ ژﻧﺘﯿﮑﯽ آﻧﮭﺎ درﺟﻮش زدن و ﺗﺤﺮﯾﮑﺎت ﭘﻮﺳﺘﯽ ﻣﺘﻔﺎوت ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﻋﺎرضه ﻓﻮق درﯾﮏ ﻣـﺼﺮف ﮐﻨﻨـﺪه اﺳـﺘﺮوﺋﯿﺪ اﺻـﻼ ﺑـﺮوز ﻧﮑﻨــﺪ و در ﯾــﮏ ﻓــﺮد دﯾﮕــﺮ ﺑــﺼﻮرت ﺣــﺎد ﻋــﺎرض ﮔــﺮدد . وﻟــﯽ ﺑﻄــﻮر ﮐــﻞ ﮐـﺴﺎﻧﯽ که ﭘﻮﺳــﺖ ﭼﺮﺑـﯽ دارﻧـﺪ ﯾﻌﻨــﯽ ﻋﻤﻠﮑـﺮد ﻃﺒﯿﻌـﯽ ﻏــﺪد ﺳـﺒﺎسه در آﻧﮭــﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ اﺳﺖ ﺑﺎ اﺳـﺘﻔﺎده از ھﻮرﻣـﻮن ھـﺎ و ﺗﺤﺮﯾـﮏ ﻣـﻀﺎﻋﻒ ﻏـﺪد ﻓـﻮق ﺑﯿـﺸﺘﺮ دﭼﺎر آکنه ﺷﺪه اﻧﺪ اﺳﺘﻔﺎده از داروی ﺿﺪ آکنه در آﻧﮭﺎ ﮐﺎﻣﻼ ﺿﺮوری اﺳﺖ. ( البته نه در مورد دکوتان )

اﯾﺰوﺗﺮﺗﯿﻨﻮﺋﯿﻦ ﯾﮏ ﻗﺮص ﺿﺪ آکنه اﺳﺖ که ﺑﺎ ﮐﻢ ﮐﺮدن ﮐﺎر ﻏﺪد ﺳـﺒﺎسه در ﺑﺪن از ﭼﺮﺑﯽ ﭘﻮﺳﺖ و در نتیجه از ﻣﻘﺪار آکنه ھﺎ ﻣﯽ ﮐﺎھﺪ اﯾـﻦ دارو ھﻤـﺮاه ﺑـﺎ ﻏﺬا ﺑﺮای ﺟﺬب ﺑﮭﺘﺮ ﻣﯿﺒﺎﯾﺴﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﮔﺮدد و ﺗﺎﺛﯿﺮ آن ﺑﺴﯿﺎر ﺷﮕﻔﺖ اﻧﮕﯿـﺰ و ﺟﺎﻟﺐ اﺳﺖ . اﮔﺮ چه ﺗﺎﺛﯿﺮ دارو ﻣﻌﺎلجه داﺋﻤﯽ ﺑﺮای آکنه ﻧﻤﯿﺒﺎﺷﺪ وﻟﯿﮑﻦ اﺛـﺮ دارو روی ﺑﺪن ھﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ ﻣﻤﮑﻦ است در ﯾﮏ مصرف کننده ﺗﺎ ﯾـﮏ ﻣـﺎه ﭘـﺲ از ﻗﻄﻊ دارو، هیچ گونه جوشی دﯾﺪه ﻧﺸﻮد و در ﻓﺮدی دﯾﮕﺮ ﺗﺎ ١ اﻟﯽ ٢ ﺳﺎل ﺣﺘـﯽ ﺗـﺎ ۱۰ ﺟﻮش ھﻢ در ﺑﺪن وی ﯾﺎﻓﺖ ﻧﮕﺮدد.

‫ﺑﺎ ﺑﺎزﮔﺸﺘﻦ ﻋﻼﺋﻢ ﺟﻮش ھﺎ در ﺑﺪن ﻓـﺮد، ﻣﯿﺒﺎﯾـﺴﺖ دوﺑـﺎره ﻣـﺼﺮف دارو را آﻏﺎز کرد و ﺑﺎ از ﺑﯿﻦ رﻓﺘﻦ آکنه ھﺎ دارو را ﻧﯿﺰ ﺑﺎﯾﺪ ﻗﻄـﻊ ﮐـﺮد. اﯾﺰوﺗﺮﺗﯿﻨﻮﺋﯿﻦ ﺣﺘﯽ روی آکنه ھﺎی ﭼﺮﮐﯿﻦ که ﻣـﺼﺮف آﻧﺘـﯽ ﺑﯿﻮﺗﯿﮏ ھﺎ ﻧﯿـﺰ ‫ﺑﺮای ﻣﮭﺎر آن ﻣﻮﺛﺮ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺴﯿﺎر اﺛﺮ ﮔﺬار ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ.

‫به اﯾﻦ ﺟﮭﺖ داروﯾﯽ ﺑـﺴﯿﺎر ﻣـﻮﺛﺮ ﺑـﺮای ﻣﮭـﺎر آکنه ھﺎ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ البته نه ﺑﺮای درﻣﺎن داﺋﻤﯽ آﻧﮭﺎ. اﯾﺰوﺗﺮﺗﯿﻨﻮﺋﯿﻦ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﺮای ﻣﮭﺎر آکنه ھـﺎیی که در ﺧـﺎﻧﻢ ھـﺎ در دهه دوم و ﺳــﻮم زﻧـﺪﮔﯽ اﯾﺠــﺎد ﻣﯿﮕــﺮدد استفاده می شود.

 |+| نوشته شده در  پنجشنبه ۴ اسفند۱۳۹۰ساعت 0:23  توسط علی هاردی  | 
جدول ﺑﺮرﺳﯽ اثرات آﻧﺘﯽ اﺳﺘﺮوژن ھﺎ
 

دوام اثر

عوارض جانبی

قدرت آنتی استروژنی

کاهش وزن

افزایش وزن

قدرت

نام تجاری

-

**

**

-

*

**

HCG

-

*

****

**

-

-

Clomid

*

*

**

*

**

**

Masterlon

-

*

***

*

-

-

Nolvadex

 

توجه داشته باشید که کلوماید در دوز ۵۰ از نولوادکس اثرات قوی تری دارد مگر نه کلوماید یک آنتی استروژن ضعیفی است .

دوز ژنریک کلوماید :  ۵۰ میلیگرم

دوز ژنریک نولوادکس : ۱۰ میلی گرم

کلوماید بیشتر به عنوان کمک کننده بازشگت ترشح طبیعی تستسترون بکار می رود تا یک آنتی استروژن

If You Can Dream It , You Can Do It

 |+| نوشته شده در  چهارشنبه ۳ اسفند۱۳۹۰ساعت 23:50  توسط علی هاردی  | 

خارخاسك

داروی گیاهی برای تقویت ج*** مردان درمان ****- افزایش تولی *** و....

Tribulus terrestris

 

طبيعت:گرم وخشك.

نامهاي رايج:حسك(عربي)صمغ الجوز-شكرخنج-خارسوهوك-شكرهنج-تخم آن راحسك دانه.

گياهي است علفي يكساله،خوابيده روي زمين وپوشيده ازكرك برگهاي آن مركب زوج شانه اي با8-5 جفت برگچه چسبناك با بوي نامطبوع برگ آن وشبنمي كه روي آن مي افتدترش وكمي گس است.ميوه آن گرد.داراي5 قسمت وخارداروگلهاي آن زرداست.

قسمت مورداستفاده اين گياه ريشه.ميوه.برگ ودانه است كه حاوي يك نوع آلكالوئيد.مقداركمي اسانس روغني فرار.مقداري روغن ثابت.رزين.املاح نيترات ودرتخم آن هرمين است.

خاصيت درماني: افزايش دهنده ادرارودفع كننده سنگهاي مجاري ادراري      (Diuretic)                                                                                               

خانواده: اسفند  (Zygophyllaceae )

اندام دارويي : كليه اعضاي گياه ولي بيش ازهمه ميوه.

تركيبات شيميايي:

 25 نوع فلاونوئيد (مانند كوئرستين)، ساپونين ها( مانند دايوزژنين و فوروستانول)، گلوكوز و گالاكتوز، آلكالوئيدها، رزين، تانن،‌ روغن ثابت و استرولهاي گياهي.

خواص درماني ديگر:

افزايش دهنده ميل جنسي مردان،مقوي واشتهاآور.

مقدار مصرف و روش تهيه:

سه نوبت در روز. درهرنوبت1قاشق مربا خوري سرخالي (4-2 گرم) ازميوه گياه را در يك ليوان آب جوش ريخته ، پس از مدت 15 دقيقه آنرا صاف كرده و قبل از غذا ميل مي نماييد.

عوارض جانبي:  

بیمارانی که نسبت به اسانس های گیاهی حساسیت دارند باید این دارو را با احتیاط مصرف کنند در کمتر از یک درصد بیماران عدم تحمل گوارشی سردرد مختصر و برافروختگی صورت گزارش شده است

مصرف در بارداري و شيردهي:

مورد خاصي ذكرنشده است.

موارد منع مصرف: 

بیماران قلبی بیمارانی که اخیرا مبتلا به سکته قلبی شده اند در مصرف این دارو باید احتیاط کنند

بررسی علمی :

گیاه خارخاسك بعلت داشتن استروئیدهای مختلف باعث تحریك اسپرماتوژنز شده و با تاثیر بر روی سلولهای سرتولی موجب افزایش تولید اسپرم و قوه باء می گردد.اين گياه 65% از محلول گياهي افروديت را تشكيل مي دهد

درمطالعات بالینی اثر ساپونین جداشده از خارخاسک روی اختلالات ناشی از ناتوانی های جنسی مورد ارزیابی قرار گرفته است و اثر بخشی آن به اثبات رسیده است .

جالب توجه است که ساپونین مجزا شده از خارخاسک تولید فولیکول استیمولیت هورمون از هیپوفیز را زیاد می کند که خود باعث افزایش تعداد اسپرم می شود ساپونین پیوند رسپتورهای استروژن در هیپوتالاموس شده و از طریق واکنش پس نورد منفی تولید فولیکول استیمولیت هورمون را زیاد می کند

در بسياري از موارد عقيده بر اين بود كه بيشترين تاثير تريبولوس ترستريس در افزايش قابل توجه متابوليسم آندروژن تستوسترون يا سطوح پيش ماده تستوسترون بوده است.

همچنين در مديريت در تريبولوس ترستريس براي بشريت و بهبود ميل جنسي و بهبود اسپرماتوژنز بكار برده مي شود. (PTN) (پروتودیوسکین) همچنين سبب افزايش سطوح تستوسترون ، هورمون لوتيترتيك ، دي هيدرواپي آندسترون ، دي هيدروتستوسترون و دهيدرواپي آندسترون سولفات مي شود

مواد موثره گیاهی بخصوص ساپونین و اسانسها و استروییدهای موجود در این گیاهان در برطرف نمودن ناتوانی جنسی موثر می باشد و با اتساع عروق آلت تجمع خون را در این عضو زیاد کرده و موجب نعوظ می گردد همچنین تمایلات جنسی را افزایش می دهد و از انزالهای زودرس وناقص جلوگیری نموده و موجب ظهور یک عمل جنسی رضایت بخش می شوند . درمطالعات بالینی اثر ساپونین جداشده از خارخاسک روی اختلالات ناشی از ناتوانی های جنسی مورد ارزیابی قرار گرفته است و اثر بخشی آن به اثبات رسیده است

جالب توجه است که ساپونین مجزا شده از خارخاسک تولید فولیکول استیمولیت هورمون از هیپوفیز را زیاد می کند که خود باعث افزایش تعداد اسپرم می شود ساپونین پیوند رسپتورهای استروژن در هیپوتالاموس شده و از طریق واکنش پس نورد منفی تولید فولیکول استیمولیت هورمون را زیاد می کند .در بعضی افراد اختلالات جنسی همراه با اضطراب ناشی از ناتوانی انجام دهی عمل جنسی است تريبولوس ترستريس قادر به برطرف کردن این اضطراب بوده موجب آرامش و اعتماد به نفس می شود

  ترجمه و گردآوری قسمت علمی : دکتر مهدی مناف زاده

 

اشكال دارويي :

قطره 30 ميلي ليتري

قرص روكشدار 380 ميلي گرمي

موارد مصرف :

برطرف كننده اختلالات ناشي از ناتواني و كمبود تمايلات جنسي

اجزاء فرآورده :

قطره آفروديت حاوي 0/32-0/48 ميلي گرم فلانوييد تام مي باشد و از گياهان زير تشكيل شده است :

1- عصاره خارخاسك          65%         Tribulus tertestris

2- عصاره دارچين              30%        Cinnanomum zeylanicum

3-عصاره زنجبيل              4/5%       Zingiber officinale

4-عصاره كلاله زعفران     0/5%         Crocus sativus

قرص حاوي 0/35-0/75 ميلي گرم فلانوييد تام مي باشد و از گياهان زير تشكيل شده است :

1- عصاره خشك خارخاسك          40 ميلي گرم          Tribulus tertestris

2- عصاره خشك  دارچين             11 ميلي گرم        Cinnanomum zeylanicum

3-عصاره خشك زنجبيل               12/27 ميلي گرم     Zingiber officinale

4-كلاله زعفران                         3 ميلي گرم            Crocus sativus  

مواد ويژه :

فلانوييدها ، ساپونين هاي استروييدي ، 3-د-اكسي ديوزژنين و روغن هاي فرار تقطير بنزو آلدئيد ، كومينالدئيد ، زينجبيرن

آثار فارماكولوژيك و مكانيسم اثر :

مكانيسم اثر اين دارو بدرستي شناخته نشده است آزمايشات باليني انجام شده اثرات برطرف كننده اختلالات ناشي از ناتوانايي و كمبود تمايلات جنسي را تائيد كرده همچنين براساس آزمايشات انجام شده بر روي رت گزارش شده است كه گياه خارخاسك بعلت داشتن استروئيدهاي مختلف باعث تحريك اسپرماتوژنز شده و با تاثير بر روي سلولهاي سرتولي موجب افزايش توليد اسپرم و قوه باء مي گردد .

تداخل دارويي :

از آنجا كه گزارش شده است زنجبيل داراي اثرات كارديوتونيك و ضد فعاليت پلاكتي و پائين آورنده قند خون مي باشد لذا مصرف مقادير زياد اين فرآورده ممكن است با داروهاي قلبي پائين آورنده قند خون و ضد انعقاد تداخل نمايد .

موارد احتياط :

در بيماران قلبي و بيمارانيكه اخيرا مبتلا به سكته قلبي شده اند با احتياط مصرف شود .

 اینم سایت ای ار طب مطالب کاملی توش در مورد داروهای گیاهی است.

داروهاي کمک به بازشگت تولید تستسترون    Aphrodisiacs

  نسخه هاي مركب                      نسخه هاي تك دارويي

 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۲ اسفند۱۳۹۰ساعت 16:17  توسط علی هاردی  | 
Dht

حیلت رها کن عاشقا دیوانه شو دیوانه شو    

و اندر دل آتش درآ پروانه شو پروانه شو

هم خویش را بیگانه کن هم خانه را ویرانه کن

و آنگه بیا با عاشقان هم خانه شو هم خانه شو

رو سینه را چون سینه ها هفت آب شو از کینه ها     

وانگه شراب عشق را پيمانه شو، پيمانه شو

باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی  

 گر سوی مستان می روی مستانه شو مستانه شو

آن گوشوار شاهدان هم صحبت عارض شده

آن گوش و عارض بایدت دردانه شو دردانه شو

چون جان تو شد در هوا ز افسانه شیرین ما

فانی شو و چون عاشقان افسانه شو افسانه شو

تو لیله القبری برو تا لیله القدری شوی     

چون قدر مر ارواح را کاشانه شو کاشانه شو

اندیشه ات جایی رود وآنگه تو را آن جا کشد

ز اندیشه بگذر چون قضا پیشانه شو پیشانه شو

قفلی بود میل و هوا بنهاده بر دل های ما

مفتاح شو مفتاح را دندانه شو دندانه شو

بنواخت نور مصطفی آن استن حنانه را

کمتر ز چوبی نیستی حنانه شو حنانه شو

گوید سلیمان مر تو را بشنو لسان الطیر را

دامی و مرغ از تو رمد رو لانه شو رو لانه شو

گر چهره بنماید صنم پر شو از او چون آینه

ور زلف بگشاید صنم رو شانه شو رو شانه شو

تا کی دوشاخه چون رخی تا کی چو بیذق کم تکی

تا کی چو فرزین کژ روی فرزانه شو فرزانه شو

شکرانه دادی عشق را از تحفه ها و مال ها

هل مال را خود را بده شكرانه شو  شكرانه شو                                                   

یک مدتی ارکان بدی یک مدتی حیوان بدی

یک مدتی چون جان شدی جانانه شو جانانه شو

ای ناطقه بر بام و در تا کی روی در خانه پر

نطق زبان را ترک کن بی چانه شو بی چانه شو


   " مولانا"


ادامه مطلب
 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۵ مهر۱۳۹۰ساعت 2:6  توسط علی هاردی  | 

این داروی گیاهی باعث بازگشت آنزیم‌های کبدی به میزان نرمال آن شده و کبد را از مواد سمی پاکسازی می‌کند .
از لحاظ بالینی سطح سرمی کلسترول ، لیپوپروتئین‌ها ، فسفولیپیدها ، تریگلیسریدها را سالم نگه می‌دارد .کاملا گیاهی و بدون ضرر بوده و تاثیر مثبت آن توسط متخصصان حوزه سلامت در بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا به تایید رسیده است و صدها مقاله علمی در مورد آن به رشته تحریر درآمده است .
پرورش اندام کاران از این قرص جهت دوره‌های پاکسازی و تنظیم‌ آنزیم های کبدی بهره می‌برند. این قرص کاملا گیاهی بوده و موارد یاد شده تنها جهت آگاهی مصرف کننده بیان می‌شود .
موراد مصرف :
هپاتیت
بیماری‌های کبدی ناشی از مصرف الکل
التهاب ویروسی کبدی
کاهش اشتها
آسیب‌های ناشی از شیمی درمانی و پرتودرمانی به کبد
اختلالات آنزیمی
و.........
تاثیرات جانبی :
تا کنون موردی گزارش نشده است .
هر قرص حاوی :
Himsra (Capparis spinosa) 65mg
Kasani (Cichorium intybus) 65mg
Mandur bhasma 33mg
Kakamachi (Solanum nigrum) 32mg
Arjuna (Terminalia arjuna) 32mg
Kasamarda (Cassia occidentalis) 16mg
Biranjasipha (Achillea millefolium) 16mg
Jhavuka (Tamarix gallica) 16mg
بدنسازان و ورزشکارانی که از داروهای استروئیدی استفاده می کنند بایستی پس از پایان هر دوره به وسیله این مکمل گیاهی کبد خود را پاکسازی کنند و نیز ورزشکارانی که مکمل به مقدار زیاد و متنوع استفاده می‌کنند نیز برای آنکه کارکرد طبیعی کبد را حفظ نمایند و بهره بیشتری از مکمل ها ببرند هر چند ماه یکبار بایستی از لایو 52 استفاده کنند
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۰ساعت 1:59  توسط علی هاردی  | 
Aromasin

(exemestane)

Aromasin (Exemestane) is a steroidal suicide aromatase inhibitor, which means that it lowers estrogen production in the body by blocking the aromatase enzyme, the enzyme responsible for estrogen synthesization. (1)(2)(3)
This stuff was developed to fight breast cancer in post-menopausal women, who need a particularly aggressive therapy, and for whom first line defenses such as SERMS (Tamoxifen) have not worked. This should be our first clue in inferring that this stuff is pretty strong, or at least stronger than some of the other compounds which are used to fight breast cancer.
Aromasin and Side Effects

Aromasin averages an 85% rate of estrogen suppression (4), so its clearly a very effective agent for bodybuilders and other athletes wanting to avoid estrogen related side effects such as gyno, acne, or water-retention brought on by aromatizing steroids. Specifically, Exemestane dose this by selectively inhibiting aromatase activity in a time-dependent and irreversible manner (hence the "suicidal" portion of its name, I guess).(7)
As with most of the compounds in this class, it also causes a reasonable rise in testosterone levels (6), and as you may have guessed, this rise in testosterone means that Exemestane can also cause androgenic sides(8)(9)(10). As you can see from the chart below, exemestane is very effective at both lowering estrogen (estradiol) and raising testosterone:
Click the image to open in full size.
FIG. 1. Estrogen and androgen plasma levels after 10 d of daily exemestane (25 or 50 mg) in healthy young males (mean SD; n = 9-11). To convert to Systeme International units: estradiol, picomoles per liter (x3.671); estrone, picomoles per liter (x3.699); androstenedione, nanomoles per liter (*0.003492); and testosterone, nanomoles per liter (x0.03467). (13)
So we can see that 25mgs is a very effective dose from that chart, right? As an added benefit, exemestane not only increases testosterone and lowers estrogen, but it also increases IGF levels (11).Additionally Worth noting is that Aromasin may possibly be less harsh on blood lipids (14)than some of the other (similar) compounds we use in the world of bodybuilding or athletics (other AIs). It also has, at best no effect on IGF, and at worst could lower (13) it. AIs are very tricky with regards to inconsistencies in IGF levels.
Unfortunately, you need to take Exemestane for a week to reach steady blood plasma levels of it, and exemestane has a life of 27 hours (12.).
The ability of exemestane to lower estrogen levels by the aforementioned 85% makes it a very nice choice for use in any cycle where aromatizing steroids are used. In addition, since its not too harsh at all on blood lipid profiles, its a very good choice for longer cycles. Its ability to raise both testosterone levels also seem to suggest that it would be a very nice addition to a Post-Cycle-Therapy (PCT).


References:


A predictive model for exemestane pharmacokinetics/pharmacodynamics incorporating the effect of food and formulation.Br J Clin Pharmacol. 2005 Mar;59(3):355-64.
 1. Exemestane for breast cancer prevention: a feasible strategy?Clin Cancer Res. 2005 Jan 15;11(2 Pt 2):918s-24s.
 2. Endocrinology and hormone therapy in breast cancer: Aromatase inhibitors versus antioestrogens, Anthony Howell1 and Mitch Dowsett2. 1CRUK Department of Medical Oncology, University of Manchester, Christie Hospital, Manchester, UK. 2Academic Department of Biochemistry, Royal Marsden Hospital, London, UK. Breast Cancer Res 2004, 6:269-274 doi:10.1186/bcr945. Published 6 October 2004
 3. Eur. J. Cancer. 2000, May;36(8):976-82
 4. Breast Cancer Res Treat. 1995;36(3):287-97.
 5. J Clin Endocrinol Metab. 2003 Dec;88(12):5951-6.
 6. Nippon Yakurigaku Zasshi. 2003 Oct;122(4):345-54.
 7. Clin Cancer Res. 2003 Jan;9(1 Pt 2):468S-72S.
 8. J Clin Endocrinol Metab 2000 Jul;85(7):2370-7
 9. J Steroid Biochem Mol Biol 1997 Nov-Dec;63(4-6):261-7
 10. Anticancer Res. 2003 Jul-Aug;23(4):3485-91
 11. Clin Cancer Res. 2003 Jan;9(1 Pt 2):468S-72S
 12. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism Vol. 88, No. 12 5951-5956Copyright 2003 by The Endocrine Society
 13. J Clin Endocrinol Metab. 2003 Dec;88(12):5951-6.
Exemestane (Aromasin®)

This information is about a hormonal therapy used to treat breast cancer called exemestane, which is also
called Aromasin®.
Throughout this information we refer to it by its more commonly used name, Aromasin. It should ideally be
read with our general information about breast cancer or secondary breast cancer .
Aromasin
Aromasin is a type of hormonal therapy used to breast cancer in women who have been through the
menopause (change of life).
Hormonal therapies interfere with the production or action of particular hormones in the body. Hormones are
substances produced naturally in the body. They act as chemical messengers and help to control the activity
of cells and organs.
Aromatase inhibitors
Many breast cancers rely on the hormone oestrogen to grow. These cancers are known as hormone-sensitive
breast cancers.
In women who have had their menopause, the main source of oestrogen is through the conversion of
androgens (sex hormones produced by the adrenal glands) into oestrogens. This is carried out by an enzyme
called aromatase. The conversion process is known as aromatisation, and happens mainly in the fatty tissues
of the body.
Aromasin is a drug that blocks the process of aromatisation, and reduces the amount of oestrogen in the body.
As less oestrogen reaches the cancer cells they grow more slowly or stop growing altogether. Drugs that work
in this way are known as aromatase inhibitors. Other aromatase inhibitors include anastrozole (Arimidex®)
and letrozole (Femara®) .
How it is taken
Aromasin is a tablet which is taken once a day, preferably after a meal and at the same time each day. It
doesn't matter whether this is in the morning or evening.
When it is given
Your doctor will take a number of different factors into account when planning your treatment.
Aromasin is used to treat post-menopausal women with hormone-sensitive breast cancer.
Early breast cancer
Aromasin may be used to treat women with early breast cancer (cancer that has not spread) after they have
completed two or three years of tamoxifen treatment.
Macmillan and Cancerbackup merged in
2008. Together we provide free, high quality
information for people affected by cancer through
our publications, website and phone service. .
Advanced breast cancer
Aromasin is used to treat women who have advanced or secondary breast cancer (cancer that has spread to
other parts of the body). It is also used to treat women whose breast cancer has come back after initial
treatment.
Length of treatment
Your doctors will discuss the length of treatment they feel is appropriate for you. The length of your treatment
will depend on your individual situation. Aromasin may be given over a number of years, or for as long as it is
controlling the cancer. It may also be given after 2-3 years of treatment with tamoxifen.
Possible side effects
Each person's reaction to any medicine is different. Most people have very few side effects with Aromasin,
while others may experience more. The side effects described in this information will not affect everyone and
may be different if you are having more than one drug.
We have outlined the most common side effects but haven't included those that are rare and therefore unlikely
to affect you. If you notice any effects that are not listed in this section, discuss them with your doctor or nurse.
You may have some of the following side effects, to varying degrees:
Hot flushes and increased sweatingThese are usually mild and may wear off after a period of time. Some
people find it helps to cut down on tea, coffee, nicotine and alcohol. Research suggests that hormones called
progestogens, or some antidepressants, may help to control this side effect. Your doctor or nurse can discuss
this with you.
Some people find complementary therapies, such as acupuncture, helpful. Your GP may be able to give you
details about getting these on the NHS.
You can read more about treatments for menopausal symptoms like hot flushes in our information about
breast cancer and menopausal symptoms.
Feeling sick (nausea)Let your doctor know if this occurs, as it can usually be effectively treated. Feeling sick
can often be relieved by taking your tablet with food or at night.
Feeling tired (fatigue) Some people find they are more tired when taking Aromasin. Getting plenty of rest can
help.
HeadachesIf you have frequent headaches your doctor can prescribe medicines to help.
Difficulty sleepingSome women find they have trouble getting to sleep while taking Aromasin. Having a
warm bath or a hot milky drink before bed can help, as can using relaxation techniques, tapes or CDs.
Abdominal pain and diarrhoeaRarely, Aromasin can cause diarrhoea . This can usually be controlled with
medicine, but let your doctor know if it is severe. It is important to drink plenty of fluids if you have diarrhoea.
Joint pains/muscular stiffnessSome women have pain and stiffness in their joints while taking Aromasin.
Let your doctor know of these effects are a problem. You may find it helpful to take mild painkillers.
Risk of osteoporosisWomen who have, or are at risk of, osteoporosis (weakened bones) should have their
bone strength assessed before and during treatment with Aromasin. Some women may need to take bonestrengthening
drugs to help prevent osteoporosis from developing.
Hair thinningSome women notice that some of their hair falls out while they are taking Aromasin. This is
usually mild and the hair regrows at the end of treatment.
Always let your doctor or nurse know about any side effects you have. There are usually ways in which they
can be controlled or improved.

آروماسین به لحاظ عملکرد شبیه لتروزول است اما به لحاظ ساختار شیمیایی برتری دارد.
داروهای گروه درمانی سرطان سینه متنوع ان ولی تقریبا سه دسته ان
یک : تخلیه کننده رسپتور(گیرنده ) استروژن مثل تاموکسیفن - سیکلوفنیل و ....
دو " مهارکننده آروماتاز مثل لتروزول-آروماسین-آناسترازول و ...
سه : آندروژن های ضداستروژن مثل دانازول-پروویرون و ....


 

عوارض جانبی: این دارو بر روی خانمهایی که دارای سرطان سینه بوده اند مورد آزنایش قرار گرفته و این عوارض مشاهده شده است: عصبانیت و تعرق زیاد، دل آشوب، خستگی، سردرد، دشواری در خوابیدن (بیخوابی)، اسهال و دردهای شکمی، در زانو و کوفتگی عضلات، تحلیل استخوانها، ضعف مو
 
آروماسین شرکت اسوه ایرانه که 30 تا 25 میلی گرمیش=60 هزار تومان
خارجیش (وارداتی): 60 تا 25 میلی گرم 320 هزار تومان
 
Aromasin - Exemestane

Chemical Name: Exemestane
Drug Class: Type-I Aromatase Inhibitor

The below article about Aromasin-Exemestane discusses how it works and gives a history of the drug. You can find articles about all of the steroids and other drugs listed on our site, including arimidex, dianabol, testosterone suspension, Letrozole, HGH [Human Growth Hormone] and nolvadex among many others. We are here to help you stay informed and updated on steroids and all other bodybuilding drugs.
Aromasin (Exemestane) is a Type-I aromatase inhibitor, or suicidal aromatase inhibitor. It’s called this because it lowers estrogen production in the body by attaching to the aromatase enzyme, and permanently deactivating it. (1)

Personally, I find this to be a very interesting mechanism of action when compared to type-II aromatase inhibitors, which bind competitively to the aromatase enzyme, and eventually unbind, rendering it active again. In the case of Aromasin, this doesn’t happen, and once it does its job on the enzyme, those particular enzymes will no longer function. Your body will eventually create more of the aromatase enzyme, so this isn’t dangerous, despite the really odd “suicide” thing in the first paragraph. As with all aromatase inhibitors, Aromasin was developed to fight breast cancer primarily in post-menopausal women, but we in the athletic community use it to combat estrogenic side effects from aromatizable steroids, or for post cycle therapy.

Estrogen is responsible for many of the effects we’re trying to avoid when we’re on a cycle, including excess water retention and development of gynocomastia (breast tissue development in males. Thus, limiting the conversion of testosterone into estrogen is of use for steroid using athletes, when they’re trying to avoid side effects. In this case, the advantage of using a suicidal aromatase inhibitor is that it really won’t cause much, if any, noticeable “rebound” in estrogen when you cease using it.

The hard numbers on Aromasin are reasonably impressive, as it averages an 85% rate of estrogen suppression (2), and this translates to an overall reduction in estradiol levels of about 50%, as well as raising testosterone to a significant degree.(3).

It is also known as a “steroidal” aromatase inhibitor. This is really interesting, because it has been known to actually cause side effects (androgenic sides) that include increased aggressiveness and a pretty decent hardening effect. (4) I wouldn’t usually suggest that women should use Aromasin in large doses for any extended period of time, for this reason (possible virilization, or development of male sexual characteristics could occur with its use). It should, therefore, be reserved for use by women to brief periods of time in a possible pre-contest phase or for a form of post cycle therapy after a cycle.

Interestingly (and almost paradoxically) exemestane not only increases testosterone and lowers estrogen, but it also increases levels of insulin-like growth Factor (IGF). (5) I find this to be interesting, because although the rise in testosterone is most likely responsible for the increase in IGF levels, IGF is known to be an aggravating factor in the growth of breast tumors, like the kind found in breast cancer. However, since estrogen is the primary culprit in breast cancer, the large reduction in estrogen levels, even when combined with a rise in IGF, is enough to make Aromasin a very effective breast cancer medication. /div> Aromasin isn’t too harsh on blood lipids (6) (cholesterol), unlike some of the other AIs’ like Letrozole.

Exemestane reaches steady blood plasma levels of after a week of administration and this is also when we see it begin its maximal effect on reducing circulating estrogen levels. It’s also has a ½ life of 27 hours (4), so taking it once per day is going to build up blood plasma levels to a very effective level.

References:

1. A predictive model for exemestane pharmacokinetics/pharmacodynamics incorporating the effect of food and formulation.Br J Clin Pharmacol. 2005 Mar;59(3):355-64.

2. Eur. J. Cancer. 2000, May;36(8):976-82

3. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism Vol. 88, No. 12 5951-5956Copyright © 2003 by The Endocrine Society

4. Clin Cancer Res. 2003 Jan;9(1 Pt 2):468S-72S

5. Anticancer Res. 2003 Jul-Aug;23(4):3485

6. J Clin Endocrinol Metab. 2003 Dec;88(12):5951-6
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۰ساعت 1:42  توسط علی هاردی  | 

References
1. Human Anatomyand Physiology, 6th ed. John W. Hole jr
2.Mol CellEndocrinol. 2004 Sep 30;224(1-2):73-82.
3.Endocrinology. 1995 Feb;136(2):536-42
4.Breast CancerRes Treat. 2005 Oct;93(3):277-87.
5.TreatEndocrinol. 2004;3(2):105-15. Review.
6.Fertil Steril. 1978 Mar;29(3):320-7
 

من به کسانی که دوره استروئید میرن یا قصد دوره رفتن رو دارند، مصرانه پیشنهاد میکنم که حتما این مقاله رابرتز رو بخونن.

باور کنید من خیلی سرچ کردم، الان ۳-۴ ماهه (قبل از اینکه دوره برم). مقاله ایی به این کاملی و ریکاوری به این خوبی ندیدم. به امتحانش میارزه.

این مطلب رو که در اینجا واسه استفاده از دوستان ( و به اصرار چند تا از اونها) گذاشتم یک مقاله جالب از آنتونی رابرتز در مورد ریکاوری پس از دوره استروئیدی است.
آنتونی رابرتز ۱۷ ساله!!! که در زمینه استروئیدها داره تحقیق میکنه. ۳تا کتاب نوشته که آخرینش
Generation S هستش. من هرچی توی نت سرچ کردم پیداش نکردم. فقط یکی از بچه های فروم خارجی که خریده بود ازش خواهش کردم و چندتا چپترش رو واسم میل کرد. دروه سوما، انسولین و IGF اش هم دارم. بعدا پست میذارو واسه استفاده سوما بازها.

بحث درمورد عاملهای داروئی زیر صرفا جهت اطلاع ارائه می شود. قبل از استفاده از هر دارویی با پزشک مشورت کنید.

بعد از هر دوره، ما یک هدف داریم: نگهداری انچه (حجم یا وزن) که در طول دوره بدست اورده ایم. متاسفانه گفتن آسان تر از عمل است چون سطوح هورمونهای مختلف و موادی که در طول سیکل در بدن منتشر می شود (مقادیر زیادی تستوسترون، IGF ، هورمون رشد GH و مقدار کمی از گلوکوکورتیکوئیدهای مخرب عضله) اکنون تغییر یافته اند.
بدتراز این، ما روشی را برای کاهش مقادیر هورمونهایی که برای ساختن عضلات نیاز است و همچمین افزایش مقادیر هورمونهای کاتابولیک می سازیم. آنچه که در صورت امکان و سریعا نیاز است که انجام شود، این است که بدن را وادار به تولید (ترشح) هورمونهای آنابولیک طبیعی اش نمود و مقادیر هورمونهای کاتابولیک را کاهش داد. اما متاسفانه بدن شما برنامه های دیگری دارد…
اما من بسیار دلگرمم (مطمئنم) که این پروتوکل به شما اجازه خواهد داد تا سطوح هورمونهای طبیعی بدن را سریعا بازیابی کنید و کمتر نتیجه ایی را که به سختی و در طول سیکل بدست آورده اید از دست بدهید. این پروتوکل که بعد از دوره اجرا می شود، “درمان (ریکاوری) پس از دوره” (Post Cycle Therapy) یا به اختصار PCT نامیده می شود.

در ابتدا باید ببینیم که کدام هورمون آنابولیک در انتهای دوره کاهش می یابد و کدام هورمون کاتوبولیک افزایش. بعد از آن به شما گفته خواهد شد که کدام دارو در صورت امکان این شرایط را سریعا تغییر خواهد داد.

پیشنهادهای قدیمی بسیاری جود دارد اما مطمئن باشید که ذره ایی از این اطلاعات را در هیچ کجا نخواهید یافت. من به دو چیز مطمئنم:

۱) شما این PCT را در در هیچ جا ندیده اید.
۲) این موثرترین PCT است که من تاکنون دیده ام.

در ابتدا یک توضیح مختصر در مورد بدن، عملکرد آن و چرا یک تاخیر زمانی (lag-time ) بعد از انقطاع مصرف یک استروئید آنابولیک (بعد از اتمام دوره و قطع مصرف استروئید) و قبل از بازگشت بدن به حالت نرمال وجود دارد، داده می شود. بخاطر داشته باشید که در این تاخیر زمانی شما سود و منفعت بدست آمده را از دست خواهید داد. بنابراین نیاز است که در صورت امکان این زمان را کاهش دهید.
ابتدا نیاز است که شما اندکی در مورد آنچه در بدن اتفاق می افتد بدانید، چه چیزهایی باعث می شود تا بدن به حالت نرمال برگردد و کدام هورمون کدام وظیفه را انجام می دهد.
در سن بلوغ، هورمون رهاسازی گنادوتروپین (GnRH) بطور فزاینده ایی از هیپوتالاموس ترشح می شود که باعث ترشح هورمون تحریک فولیکول FSH و LH از هیپوفیز شده و در نهایت بیضه ها توسط هورمونهای هیپوفیز (LH, FSH ) تحریک می شود. گمان می شود که FSH فقط در تولید —– نقش دارد اما واقعا به تنظیم وظایف سلولهایLeydig کمک می کند در حالیکه LH مستقیما باعث ترشح هورمونهای آندروژن مانند تستوسترون از سلولهای Leydig بیضه می شود که باعث افزایش ناگهانی در سایر هورمونهای آنابولیک دیگر مانند IGF، هورمون رشد (GH) و … می شود.
آندروژنها این کار را با هدف گذاری بافتهای دیگر در بدن و با اتصال به گیرنده های آندروژنی (AR) که عمدتا در سیتوپلاسم یک سلول مشخص یافت می شود، انجام می دهند.
این به این معنا است که مولکولهای استروئید پیامی را به سلول می دهند تا کارهایی را انجام دهد. برای مثال در مورد تستوسترون، یکی از پیامهایی که به سلولها فرستاده می شود این است که نگهداری نیتروژن در بدن را افزایش دهند. بنابراین به شما اجازه می دهد که ازپروتئینی که میخورید استفاده بیشتری کنید و عضله بیشتری بسازید. در مورد تستوسترون (یا استروئیدهای آنابولیک در حالت کلی) این رونویسی باعث می شود تا تاثیرات آنابولیک متفاوتی رخ دهد: افزایش IGF، کاهش کورتیزول، افزایش تعداد سلولهای قرمز خون، افزایش سنتز پروتئین و … .
این به این معنی نیست که AR تنها چیز الزام آور است که باعث تاثیرات آنابولیک یا آندروژنیک می شود. اکسی متولون و دیانابول هر دو التزام بسیار اندکی به AR دارند اما هر دو بسیار آنابولیک و آندروژنیک هستند. دیاگرام زیر یک مثال از یک اندروژن است که وارد سلول هدف می شود و سنتز پروتئین که اصلی ترین تاثیر آنابولیک است را تحریک می کند:

 

یکی دیگر از مشخصات آندروژنها در بدن، چیزی است که از آن به نام “حلقه فیدبک منفی ” یاد می شود.
همانطور که قبلا گفته شد، هیپوتولاموس GnRH را ترشح می کند و باعث می شود تا هیپوفیز LH و FSH را ترشح کند و درنهایت باعث می شود تا بیضه ها سلولهای Leydig را تحریک و وادار به تولید تستوسترون نماید (با تبدیل کلسترول). وقتی به هر نحو تستوسترون در بدن افزایش یابد، می تواند در نهایت پروسه های سوخت و ساز مختلفی را که با ترشح GnRH ممانعت می کند را باعث شود که این درنهایت مانع از ترشح LH و FSH شده و باعث توقف تولید طبیعی تستوسترون در بدن می شود.
وقتی که تولید تستوسترون یک مرتبه متوقف شود، این سیگنال منفی برای مدت طولانی ارسال نمی شود و نهایتا GnRH به انجام وظیفه خود باز می گردد. در این حالت، بدن شما از ترشح و افزایش هورمونها جلوگیری می کند و در حالت خودپایداری می ماند (وضع کنونی … در این مورد حالتی است که شما نه منفعتی به دست می اورید بلکه عضلات را نیز از دست خواهید داد).

این فیدبک منفی نسبی است چرا که ما از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنیم… ما تستوسترون بیشتری برای اهداف آنابولیک میخواهیم، بیشتر از آن چیزی که بدن ما اجازه تولید آن را می دهد. وقتی که از یک تستوسترون تزریقی استفاده می کنیم، آن یک پیام به بدن ما میفرستد تا حلقه فیدبک منفی را آغاز و تولید/ترشح هورمونهایی که باعث تولید طبیعی تستوسترون در بدن می شود را متوقف می کند.

بنابراین آنچه که من میخواهم بگویم این است که استروئیدهای آنابولیک سطوح آندروژن خون را افزایش می دهند، یک وقفه در تولید GnRH ایجاد کرده و باعث پاسخ غده هیپوفیز با کاهش ترشح LH می شوند. این کاهش LH باعث خاتمه یافتن ترشح تستوسترون می شود ( تستوسترون بوسیله سلولهای Leydig در بیضه ها بعد از اینکه با LH تحریک شدند تولید می شود). اینها مطالبی (بطور خلاصه) بود که برای درک ریکاوری بعد از دوره لازم است.
وقتی که یک دوره استروئیدی پایان می یابد، هنوز مقداری آندروژن در بدن ما وجود دارد لذا تولید طبیعی تستوسترون در بدن نمی تواند آغاز شود. در این حالت یک تاخیر زمانی قبل از اینکه بدن متوجه شود که نیاز به شروع تولید دوباره آندروژن دارد، وجود دارد. ( به زبان ساده میخواد بگه که پس از اتمام دوره، مدت زمانی طول میکشه تا بدن به تعادل هورمونی و تولید طبیعی تستوسترون برسه). همانطور که قبلا گفته شد این تاخیر زمانی می تواند شدیدا کاتابولیک باشد و این وقتی است که شما مقدار زیادی از حجم خود را از دست می دهید. بنابراین نیاز است که بدن سریعا وادار به تولید آندروژن طبیعی خود شود.

اولین دارویی که برای این منظور مورد بررسی قرار می گیرد داروهایی هستند که به طور کلی SERM (Selective Estrogen Receptor Modulator( نامیده می شوند. نولوادکس (تاموکسیفن) یکی از داروهای SERM است که این به این معنی است که توانایی عمل کردن به عنوان یک آنتی استروژن نسبت به برخی از ژنها را دارد، همچنین به عنوان یک استروژن نسبت به بقیه ژنها. قسمت “ selective” (انتخابی) این کار را با با بلوکه کردن رونویسی ژنها در برخی موارد و رونویسی ژنها در حالات دیگر انجام میدهد [۳].
خوشبختانه این دارو دارای تاثیرات استروژنی بر روی استخوانها (به این معنی که باعث افزایش چگالی آنها می شود)، چربی خون (باعث کاهش کلسترول می شود) [۴, ۵] و همچنین با جلوگیری از رونویسی ژنها در بافتهای سینه باعث جلوگیری از ژینگوماستی می شود. هرچند تاموکسیفن به عنوان یک آنتی استروژن در هیپوفیز عمل کرده و لذا باعث افزایش ترشح LH و FSH می شود که نتیجه آن افزایش ترشح تستوسترون می باشد. ۲۰ میلی گرم از تاموکسیفن میزان سطوح تستوسترون را تا ۱۵۰٪ افزایش می دهد [۶].
اولین و مهمترین کاربرد آن برای مقابله با ژینگوماستی است. نولوادکس این کار را با رقابت کردن برسر مکان گیرنده در بافتهای سینه و مهار کردن آن انجام میدهد [۷]. پروفایل چربی (هم HDL و هم LDL) شاخص رو به بهبودی را با استفاده از تاموکسیفن نشان میدهد. همچنین نولوادکس دارای خصوصیات مهمی برای استروئید مصرفی توسط ورزشکاراست. در کم کاری بیضه و ناباروری مردان که به آنها نولوادکس داده شده است، افزایش سطوح سرمی LH و FSH و مهمتر از آن تستوسترون در همه آنها مشاهده شده است[۳۵].همچنین نولوادکس می تواند مقدار کمی از استروژن را در هیپوفیز بلوکه کند که وقتی که با HCG استفاده شود عملکرد بسیار بهتر خواهد بود[۳۶,۳۷]. همانطور که گفتیم ۲۰ میلی گرم تاموکسیفن سطوح تستوسترون را به اندازه ۱۵۰٪ افزایش می دهد. چرا ما از کلومید، یک داروی SERM دیگر استفاده نمی کنیم؟ چون باید از مقدار بیشتری از این دارو برای انجام یک اثر مشابه استفاده کرد. در مقایسه، نیاز به ۱۵۰ میلی گرم کلومید برای ترفیع این سطح از تستوسترون است درحالیکه تاموکسیفن دارای فایده مفید دیگری از افزایش قابل توجه هورمون LH در پاسخ به LHRH (LH-releasing hormone) است [۶]. این به احتمال زیاد نشان دهنده نوعی از تنظیم گیرنده های LH با توجه به اثر آنتی استروژنی است که تاموکسیفن درهیپوفیز دارد. اگرچه تاموکسیفن و کلومید در دو SERM هستند اما کاملا متفاوت هستند.
همانطور که می دانیم نولوادکس یک آنتی استروژن قوی در هیپوتالاموس و هیپوفیز است در حالیکه کلومید فعالیت استروژنی ضعیف کمتر از حد ایده آلی را در هیپوفیز نشان می دهد[۷]. من (آنتونی رابرتز) پیشنهاد می دهم که از این دارو در PCT و در واقع، بطور کلی اجتناب شود. این دارو به خوبی نولوادکس نیست.

خوب، چه مقدار نولوادکس برای بایستی در طول دوره ریکاوری PCT مورد استفاده قرار گیرد؟ مقدار روزانه ۲۰ میلی گرم/روز کافی است. ۲۰ میلی گرم در روز دزی است که من و دیگران با موفقیت بسیار زیاد مورد استفاده قرار داده ایم. استفاده از دزهای بالاتر نولوادکس برای افزایش بیشتر تستوسترون طبیعی بدن کاری اشتباه است. دزهای بالاتر از ۲۰ میلی گرم دارای تاثیر مشابه با دز ۲۰ میلی گرم است.

ما میتوانیم از چند داروی دیگر با دزهای معقول نیز استفاده کنیم تا با ایجاد یک حالت همکاری، امیدوار باشیم تا زمان ریکاوری ما کاهش یابد. ما به چیزی دیگری مانند نولوادکس نیاز داریم که به روش دیگری عمل نماید. HCG بهترین گزینه در این مورد است. HCG یک هورمون پپتیدی است. همانطور که می توان از اسم آن حدس زد، این یک ماده است که غده های —- و در نتیجه گونادوتروپین را تحریک می کند. HCG این کار را با رونویسی ژنها انجام میدهد که این کار مشابه آنچه که هورمون LH انجام می دهد، است. در نتیجه باعث می شود تا سلولهای Leydig تستوسترون را تولید نمایند.

متاسفانه وقتی که HCG تستوسترون را افزایش میدهد، استروژن را نیز افزایش می دهد [۱۲]. همانطور که ممکن است بدانید، استروژن مستقیما بر روی سلولهای لیدیگ عمل می کند تا در فعالیت آنزیمهای مهمی که در سنتز تستوسترون نقش دارند تغییر ایجاد شود [۱۳] که این می تواند به عنوان مهمترین قسمت فیدبک منفی که قبلا توضیح داده شد تصور شود.
همچنین در مطالعاتی که بر روی موشها و همچنین انسان انجام شده نشان می دهد که یک افزایش در سطوح گردشی LH می تواند باعث کاهش حساسیت گیرنده های LH شود [۱۴,۱۵]. چون HCG، LH را کپی می کند لذا باید انتظار داشت که عمل مشابهی انجام دهد (باعث کاهش حساسیت گیرنده های LH شود. کاهش حساسیت گیرنده های LH می تواند باعث افزایش کلسترول های استروئیدوژنیک شود (کلسترولهایی که توسط بدن برای تبدیل شدن به تستوسترون هدف گذاری می شوند) [۱۶].
بنابراین بعد از نخستین HCG، یک افزایش ناگهانی در تستوسترون اتفاق می افتد. افزایش تستوسترون لزوما به این معنا نیست که HCG ممکن است قادر به افزایش سطوح گردشی استروژن نباشد[۱۸]. افزایش استروژن باعث می شود که درنهایت بدن تستوسترون کمتری را تولید کند.
HCG می تواند باعث افزایش سایز بیضه ها شود. HCG در مردانی که دارای LH پایین هستند (همانطور که LH شما پس از دوره پایین خواهد بود) به خوبی تاثیرگذار خواهد بود، همچنین مطالعات زیادی بر روی پسران قبل از سن بلوغ و هایپوگونادوتروپیک هایپوگونادال، انجام گرفته که نشان میدهد HCG می تواند در این موارد بکار گرفته شود [۱۹].
خوشبختانه HCG همانند کسانی که دارای LH پایینی هستنند، می تواند در سیکلهای موقتی استروئید که باعث هیپوگونادیسم (کم کاری فعالیت بیضه) می شود نیز مورد استفاده قرار گیرد[۲۱].
ولی آیا هنوزخطرات باز دارنده ایی وجود دارد و ممکن است که استفاده از HCG ریکاوری ما را به تاخیر بیاندازد؟ شاید نه … برخی از مطالعات بر روی انسانها نشان میدهد که HCG تاثیر مستقیم در ممانعت از ترشح LH در مردان ندارد [۲۲,۲۳]اما به سادگی و با تحریک تولید تستوسترون، به طور غیر مستقیم مانع از ترشح LH می شود(و لذا فیدبک منفی را فعال می کند و در صورتی که دز مصرفی بالا باشد مشکل حادتر خواهد بود).
یکی از فاکتورهای باز دارنده دیگر، آروماتاز بیضه ایی است که سطوح استروژن را افزایش می دهد. متاسفانه یک فرآیند دیگر نیز وجود دارد و آن کاهش حساسیت گیرنده های LH سلولهای لیدیگ بیضه است که به نظر میرسد در دزهای بالای HCG رخ می دهد. این همچنین توسط HCG و با بلوکه کردن تبدیل ۱۷آلفا- هیدروکسی پروژسترون (۱۷OHP) به تستوسترون انجام می شود [۲۴]. تاموکسیفن می تواند این عمل که توسط HCG اتفاق می افتد را بلوکه کند [۲۵]. چون تاموکسیفن دارای تاثیر آنتی استروژنیک مستقیم و تاثیر تنظیم کنندگی LH در هیپوفیز است، فرونشانی (بازداری) گونادوتروپین با HCG[25] تقریبا بطور کامل با استفاده همزمان با تاموکسیفن متوقف خواهد شد. بنابراین اگر از تاموکسیفن و HCG در حالیکه گونادوتروپین پایین است استفاده شود، ما هیچ منعی در استفاده از HCG نداریم.

 لازم می دونم که چند نکته رو توضیح بدم:
۱- دو تا بحث در مورد اینکه از HCG استفاده شود یا نه هست. یک عده میگن که نباید واسه ریکاوری استفاده شود (بخاطر ایجاد مشکلاتی که دیدیم) و یه عده دیگر میگن که با هوشیاری و زیرکی میتوان این مشکلات را حل کرد و از آن استفاده نمود چون HCG یک داروی بسیار مهم در ریکاوری بیضه و افزایش تحریک سلولهای لیدیگ رای ترشح سریهتر تستوسترون در بدن است.
۲- یک مشکل دیگه درر مورد دز مصرفی HCG است این مشکل واسه خارجی ها حل شده است و همه به دز ۵۰۰ واحد در روز اجماع دارند. اما متاسفانه واسه ما نه و هنوز داریم از مگا دزهای ۵۰۰۰واحد و ۷۵۰۰ واحد در ۳ هفته متوالی واسه ریکاوری استفاده می کنیم (بند۳ رو هم ببینید). مشکل دیگه در مورد زمان استفاده است. یک عده مثل مایک هارت میگن که HCG با دز پایین از همان ابتدای سیکل بایستی استفاده باشه. چون علاوه بر ریکاوری دائم سلولهای لیدیگ، مقداری از تست و آندرژن مورد نیاز دوره بطور طبیعی توسط بیضه ها تولید میشه.

یک عده دیگه میگن که باید دو هفته وسط سیکل، روزانه ۵۰۰ واحد مصرف بشه و سپس در پایان دوره مجددا روزانه ۵۰۰ واحد تا بازگشت به تعادل هورمونی استفاده بشه.
۳- استفاده از دزهای بالای HCG به شدت سلولهای لیدیگ را تحریک کرده و لذا باعث ایجاد یک پ.یک شدید در ترشح تستوسترون شده و لذا سطح پلاسمای تستوسترون به شدت افزایش می یابد. در این حالت بدن یک فیدبک منفی به هیپوفیز ارسال می کند و با ترشح تستوسترون توسط بیضه ها مخالفت می شود. این بسیار خطرناک است و زمان ریکاوری را به تعویق می اندازد. همانطور که گفته شد زمان تاخیر (lag-time) بسیار کاتابولیک بوده و در این زمان شما حجم بسیاری را از دست خواهید داد. لذا این زمان هر چه سریعتر باید پشت سر گذاشته شود و بدن باید هرچه سریعتر به تعادل هورمونی برسد. از طرف دیگر HCG باعث افزایش ترشح استروژن در بدن می شود. اگر از مشکل ژینگوماستی بگذریم، استروژن زیادی در بدن می تواند ترشح تستوسترون طبیعی توسط بدن را به تاخیر انداخته و باعث افزایش زمان ریکاوری شود.
۴- این مطالب و ایده های جدید رو با ایده های قدیمی و تجربی خودمون مقایسه کنید: می بینید ما چقدر بد ریکاوری میکنیم و نادانسته چطور زمان ریکاوری را به تاخیر می انداریم و به چه راحتی حجم و وزن بدست-امده را در این زمان از دست میدم؟

من برخی از دوستان توی این فروم رو دیدم که کلی مصرف مکمل B.B، استروئید و سوما و … دارند اما عکسهایی که گذاشته بودند، بدن آنچنانی ندارند (اسم نمیبرم شاید ناراحت بشه، فقط خواستم یک مثال بزنم). به نظر من این آقا مشکل ریکاوری داره چون بعد از دوره رفته بوده ۳تا ۵۰۰۰ واحد HCG در طول سه هفته زده بود که تست بدنش رو به ۴۷ رسونده بوده (اینها همه رو از پستهای خودش میگم نه از خودم). خوب این سطح تست، باعث تشدید فیدبک منفی شده و سطح ترشح LH رو به شدت کاهش داده و زمان ریکاوری حقیقی رو کلی به تاخیر انداخته و در این زمان کلی حجم از دست میده.

اما هنوز یک موضوع در مورد استروژن وجود دارد که ناشی از تحریک HCG و افزایش شدید تستوسترون است. خوب … ما می توانیم از دزهای پایین ( تقریبا ۳۰۰ واحد) برای جلوگیری از برخی خیزک (جریان زودگر) استروژن استفاده کنیم [۲۶]. من میخواهم از مقدارکمی بیشتر از HCG در هر تزریق (۵۰۰ واحد) استفاده کنم تا اگر بتوانم بدن را بسیار سریعتر به حالت اولیه برگردانده و حجم خود را از دست ندهم. ما می توانیم از ویتامین E همراه با HCG استفاده کنیم چون ویتامینE حساسیت سطوح پلاسمای تستوسترون را نسبت به HCG افزایش می دهد، این سطوح را به طور معنی داری در مواقع استفاده از ویتامینE نسبت به مواقعی که از ویتامین E استفاده نمی شود، افزایش میدهد [۲۷]. بنابراین با استفاده از ویتامینE (دز پیشنهادی ۱۰۰۰ واحد در روز)، می توان نتیجه بهتری از HCG بدست آورد.اما مشکل افزایش استروژن در اثر استفاده از HCG را حل نخواهد کرد.

اجازه بدهید مشکل استروژن مزاحم (ناشی از استفاده از HCG) را نیز اکنون حل کنیم. اجازه بدهید که یک آنتی آروماتاز اضافه کنیم! فکر می کنید کدام یکی؟ چون ما معمولا از تاموکسیفن استفاده می کنیم نمی توانیم از لتروزول یا آرمیدکس استفاده کنیم چون تاموکسیفن به شدت سطح پلاسمای خون آنها را کاهش می دهد [۲۸].
بنابراین من میخواهم از Aromasin(exemestane) استفاده کنم. چون یک غیرفعال کننده آروماتاز(inactivatoraromatase) است. یعنی گیرنده های استروژنی را بلا استفاده می کند و بجای فقط ممانعت از تولید استروژن (همانطورکه یک آنتی-آروماتاز باید انجام دهد)، بطور کلی تولید استروژن را قطع میکند. همچنین آروماسین دارای خاصیت آندروژنیک نیز هست [۲۹,۳۰,۳۱] که وقتی در PCT هستیم، می تواند به بازگشت به حالت تعادل کمک کند. این داروی آخری (آروماسین) در PCT پیشنهادی توسط من، می تواند بطور موثر نزدیک به + ۸۵٪ از استروژن بدن را پاک (دفع) نماید[۳۲]. مهمتر از آن اینکه استفاده همرمان آروماسین و تاموکسیفن، از کارایی آروماسین نمی کاهد [۳۳]. بنابراین اکنون من فکر می کنم همه مشکلاتی که استفاده از HCG را منع می کند، حل شده است و ما می توانیم از دز ۵۰۰ واحد/روز استفاده کنیم.

با استفاده از این PCT، یک افزایش سریع در LH، FSH و تستوسترون، تقریبا یک مانع (بلوک) کامل بر روی تمام فاکتورهایی که می توانست باعث شوند هورمونهای طبیعی بدن با تاخیر به حالت اولیه (baseline) برگردند را خواهیم داشت. برای این این منظور، PCT بایستی یک هفته بعد از آخرین تزریق یا یک روز بعد از اینکه آخرین حب دارو تمام شد، شروع شود. بخاطر داشته باشید که صبر کردن برای اینکه آندروژن اضافی از بدن خارج شود غیر ضروری است، چون ما میخواهیم ریکاوری را هرچه زودتر شروع کنیم تا ماکزیمم نتیجه (حجم و وزن) حفظ شود. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد تاخیر زمانی (صبر کردن برای مدتی) پس از اتمام دوره، کارائی PCT -شما را افزایش خواهد داد. این به سادگی زمانی که شما در آن هیچ کار مثبتی برای بازیابی هورمونهای طبیعی انجام نمی دهید را افزایش میدهد.
خوب چه مدتی این PCT باید ادامه یابد؟ ما باید استفاده از HCG را به زودی قطع کنیم اما تاموکسیفن و آروماسین باید برای مدت بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. این PCT را می توان به مدت یک ماه انجام داد اما بایستی تا زمانی که هورمونهای طبیعی در بدن مشاهده شودند ادامه یابد.
باید توجه داشت که در این مقاله فقط از داروها برای ریکاوری استفاده شده است و شما میتوانید از غذاها و مکملها برای افزایش سطح تستوسترون بدن استفاده کنید.
سیکل مورد نظر برای PCT به این صورت خواهد بود:

 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ مرداد۱۳۹۰ساعت 1:20  توسط علی هاردی  | 
سلام دوباره به دوستان بالاخره سربازی هم تموم شد و ورزش رو میخام دوباره شروع کنم در ابتدا پاسخ به سوالات دوستان که شرمندشون شدم در این مدت :

دوستان کی بوردم خراب شده الان به خاطر اینکه شرمندتون نشم دارم با کی بورد ویندوز می نویسم برای شما با موس خدایی سخته ولی چه کار میشه کرد با نداری !

سوال ۱- آیا میتوان تاموکسفین و پرورویون رو با هم به عنوان آنتی استروژن استفاده کرد پاسخ بلی است اما توضیحاتی چند در مورد پرورویون : پروویون دارویی است که در اصل برای درمان ناتوانی و کم کاری غدد جنسی ناشی از کمبود ترشح تستسترون در بدن استفاده میشود واین دارو با وجود اینکه آندروژنی قوی است ولی خواص آندروژنتیکی ضعیفی دارد چون در توده های عضلانی به متابولیت بی اثرش تبدیل میشود و تاثیر ناچیزی بر جای میگذارد .

پروویون دارویی است که برخلاف تاموکسفین  یا همون نولوادکس خودمون که با بلوکه کردن گیرنده های سینه از ژنتیکوماستی جلوگیری میکند .

از تبدیل تستسترون به استروژن جلوگیری میکند و مانند :آریمدیکس عمل میکند و به همین دلیل حرفه ای ها حتما پروویون را در دوره استروءييدی خود میگنجانند چون در صورت استفاده تنها از تاموکسفین پس از قطع مصرف مقدار کم باقی مانده استروژن باعث بروز عوارض از جمله ژنتیکوماستی میشود که علاوه بر زشتی شما را از مسابقات محروم میکندو مجبور به عمل جراحی که تنها را درمان است را چاره کنید.

در ضمن دوز مصرف proviron حداکثر تا ۱۰۰ میلی گرم در روز است در صورت اور دوز این دارو باعث بروز عوارض آندروژنتیک خواهد شد پس همیشه دوز متعادل را در هر دارویی پیشه کنید

ادامه هر وقت پول به دستم امد یه کی بورد خریدم.

 |+| نوشته شده در  دوشنبه ۲۰ تیر۱۳۹۰ساعت 2:55  توسط علی هاردی  | 
بزودي
 |+| نوشته شده در  شنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۰ساعت 10:16  توسط علی هاردی  | 
سلام دوستان امروز مي خواهم براتون مقا له اي متفاوت در باره اكسي متالون براتون بگم كه نظر تون رو شايد درباره اين دارو به كلي عوض كنه و تصميم گيري بهتري در ريكاوري بعد از پايان دوره با اون رو بكنيد

همون طور كه مي دونيد اكسي كه با نام هاي مختلفي مانند  : آناپولون و ... در بازار موجود و دارويي با خواص آنابوليك قوي و آندرو‍ژتيك بسيار قوي است و همه و به خصوص مبتدي ها در مورد عوارض وحشتناك استروژني اون مطلعيد شايد ما تنها فكر مي كنيم كه اكسي تنها به استروزن شدن تمايل دارد و از آنتي استرو‍ژن هايي مانند : سيتارادن و آرمديكس استفاده كنيم تا از تبديل شده تستسترون به استرو‍‍ژن جلوگيري كنيم ولي اكسي داراي خواص پروژستروني نيز است مانند : ناندرلون دكوانات پس ما بايد از آنتي استروژن هايي مانند : نولوادكس و كولميد كه بتده نولوادكس رو ترجيح ميدم چون كولومايد يه جوجه آنتي استرو‍‍ژنه در مقابل نولوادكس يا همون تاموكسفين

و كار اين نوع آنتي استروژن ها اينه كه گيرنده هاي استروژني بافت سينه رو بلوكه ميكنند در ضمن گيرنده هاي پروژستروني رو هم مختل مي كنند و از رشد اين بافت جلوگيري مي كنند تا شما از ژنتيكو ماستي در امان باشيد.

اين مطالب دقيقا در مورد ناندرلون هم صدق ميكند البته كاراي ديگري هم هست كه فوت كوزه گري استفاده از استروِييد هاي ديگر همزمان كه در حكم آنتي استروژن بازي مي كنند يا استفاده از استروييد هايي كه از DHT مشتق شده اند يا استفاده از خود DHT  و ... كه هزار راه و هزار چاه

اين مطلب تنها خلاصه اي بيش نيست و انصاف هم نيست بگم چون با زحمت  شبو سحر كردم و هزار تا كتاب خوندم ولي خواستم عيار دستتون بياد كه تنها با تاموكسفين نميشه از عوارض استروژني اكسي يا ساير داروها در امان بود.

در مقاله بعدي كه رمز دار نيز خواهد بود و تنها به افراد عضو و داراي فعاليت اين رمز ارسال خواهد شد.

قصد دارم بازسازي كبد رو با سوماتروپين رو باستون بگم ....

و چگونگي افزايش اثر دوز با حداقل دوز ...

با ما باشد انشا الله بزودي بزرگترين انجمن بادي بيلدينگ هم به راه ميفته

 |+| نوشته شده در  شنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۰ساعت 10:11  توسط علی هاردی  | 
به نظر میاد آنتی استروژن هائی  مثل  Chrysin   علاوه بر آنتی استروژن بودن بلوک کننده های مناسبی برای پروتئین SHBG میباشد .
یک ترکیبی هست با نام 5,7-dihydroxyflavone, Chrysin,
که به صورت قرص روسها chrysin sulfate مصرف می کنند ، شاید اگر کسی دسترسی داشته باشه بتونه برات تهیه کنه ،

یک شرکت داروسازی فرانسوی Negma هم اون رو تولید می کرد .

کلاً این تحقیقات قدیمیه سال 1998 فکر کنم و جواب قانع کننده ای نداد . اما فرمول C15H10O4
قابل دست یافتن برای بشر است . خالص ترین ترکیب باروری شده این محصول ساخت Negma است و ورزشکاران بی شماری از اون استفاده می کردند و در تمرینات سنگین قهرمانی جواب خوبی هم میداد .
الان یافت ها بسیار گسترده تر است و مواد دست یافته خطرناک تر ...
t-bombo
کارایی مکمل های زیر یکی هست؟اگر آره کدوم بهتره؟یک توضیح کامل بدید.
1-t bomb ii
2- a bomb
3-novedex gaspari

آن قدر دانستم که فهمیدم هیچ نمی دانم (ابو علی سینا)
 
 
 t-bomboطبق ادعای کمپانی سازنده سطح ستستترون رو تا 400% و تسح فری تستسترون را تا 285 % افزایشش میده.
از طرفی سطح استروژن رو تا 500% و سطح SHBG را تا 546% کاهش میده.
SHBG پروتیینی هست که به تستسترون متصل میشه و نمیزاره تستسترون یه گیرنده های آندروژن متصل بشه.
دو نتکه قابل توجه هست که اولا این عدد ها فقط در آزمایشگاه خود سازنده تایید شده و هیچ آزمایشگاه معتبری اونو تست نکرده.
دوم کمله UP TP که اول تمام درصد ها اومده . مثل حراج مغازه ها که میزنن UP TO 50% وقتی میری پول بدی میگن منظور تا 50% هست و اجناسی که شما انتخاب کردی فقط 5% تخفیف داره .

A-BOMB مخلوط چند آمینو اسید از جمله BCAA هست که با واسطه های چرخه کربس باند شدن به هدف جذب سریع تر و بهتر. خود کمپانی ادعا کرده این محصول باعث هایپرتروپی عضلانی میشه که تا 95% ادعای واهی و خیالی هست.

Novadex هم طبق ادعای سازنده سطح تستسترون رو بالا میبره و SHBG رو پایین میاره ولی اسامی شیمیایی موجود در ترکیباتش حداقل برای من شناخته شده نیست.
 
 
 
 T-BOMB
شرح:

T-BOMB11 تنها پروهورمون (پیش هورمون) بدون تستوسترون است که میزان هورمون‌های بدن را به حداکثر پتانسیل شان بهبود می دهد. این محصول با افزایش دادن سطح تستوسترون در بدن این کار را انجام می دهد و در نتیجه آن نسبت تستوسترون به استروژن را بیشتر کرده و باعث ایجاد یک حالت آنابولیک در بدن می شود. برخی از متخصصان پزشکی اظهار کرده اند که T-BOMBII باید یکی از توسعه دهنده ترین عناصر طبیعی باشد که می تواند سطح هورمون های بدن را اضافه کند. برخی از بدنسازان می گویند این مکمل تاثیری مساوی با استروئیدها دارد و تنها با این فرق که عوارض آنها را ندارد.

تاثیری مشابه با استروئیدها

1- افزایش ترشح و تولید طبیعی تستوسترون تا 400%

2- خنثی کردن SHBG و افزایش تستوسترون آزاد

افزایش تستوسترون تنها زمانی مفید است که در خون به عنوان تستوسترون آزاد جریان پیدا کند. SHBG یک پروتئین است که به تستوسترون می چسبد و آنرا بی تاثیر می سازد . T-BOMBII نه تنها مقدار SHBG را کاهش می دهد بلکه آنرا نابود میکند.

T-BOMBII

3- مانع از تبدیل تستوسترون به استروژن

متاسفانه ، زمانی که تستوسترون در بدن تولید می شود،تمام مقدار آن باقی نمی ماند . آنزیم aromatase مقداری از تستوسترون را به هورمون زنانه یعنی استروژن تبدیل می کند، هورمونی که در ذخیره شدن چربی ها،اقتباس تاثیر دارد و می‌تواند این موارد را تشدید کند.

در anti-aromatase T-BOMBII (ضد آنزیم فوق) وجود دارد که مانع از تبدیل تستوسترون به استروژن می گردد.

4- بلوکه کردن گیرنده های استروژن در بدن

در فرمول T-BOMB11 عناصری وجود دارد که باعث بلوکه شدن گیرنده های استروژن در بدن می شود و باعث می شود استروژن به گیرنده متصل نشود و در نتیجه تاثیری روی بدن نگذارد . با این فرمول قوی فقط و فقط تستوسترون در بدن حاکم می شود.

5- کاهش یافتن تبدیل تستوسترون به DHT

تستوسترون هم چنین می تواند به یک هورمون دیگر تبدیل شود به نام DHT ،که هورمونی است و از جمله عوارض جانبی آن تاسی و آکنه می باشد . T-BOBMII بدن را با موادی حیاتی تامین می کند تا از تبدیل شدن های تستوسترون به انواع دیگر جلوگیری شده و یا این موارد به حداقل برسد.علاوه برا این،به حداقل رساندن DHT که معمولا با تستوسترون برای گیرنده های آندروژن رقابت دارد،باعث می شود گیرنده های باز بیشتری برای دریافت تستوسترون وجود داشته باشند.

* T-BOMBII به مصرف دوره ای نیازی ندارد ، اما چنانچه تصمیم داشتید آنرا دوره ای مصرف کنید 8 هفته مصرف کنید سپس 4 هفته مصرف را قطع کنید.

T-BOMBII تقویت کننده عالی تستوسترون


اطلاعات تکمیلی::

Supplement Facts
Serving Size: 3 Tablets
Servings per container: 56
Amount Per Serving % Daily Value
Magnesium (as magnesium oxide) 15 mg 4%
Zinc (zinc aspartate) 25 mg 167%
Copper (as copper gluconate) 2 mg 100%
Optimone 5:
Five Phase Hormone Optimizing Blend: Tribulus terrestris (standardized at 40% furastanol saponins), Fenugreek 4:1 extract (6:1), tongkat ali 20:1 extract (root)(Eurycoma longifolia Jack), red clover extract (40% isoflavones), Chrysin, Kudzu root (Pueraria lobota)(40% isoflavones), DIM (diindolymethane), Avena sativa 10:1 extract (aerial parts), zinc (as zinc aspartate), Pygeum africanum extract (25% total sterol)(bark), stinging nettle leaf 4:1 extract, beta sitosterol, saw palmetto berry extract (90% total sterols & free fatty acids), Bioperine® (black pepper extract) 903 mg *
2Second Messenger Hormone Amplifiers:
Receptor Signal Transduction Blend: Flaxseed [fatty acid profile (linolenic 8.0%, linoleic 2.5%, oleic 2.5%)], glycine, L-arginine, magnesium oxide, dipotassium phosphate, DL-malic acid, L-methionine, cordyceps (Cordyceps sinensis), NADH 625 mg *
*Daily value not established.
وزن یا تعداد::

168 عدد
نام شرکت سازنده::

MHP

قیمت :1100000ریال
 
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه ۷ مهر۱۳۸۹ساعت 2:39  توسط علی هاردی  | 
فمارا که نام ژنریک آن لتروزول ( Letrozole ) می باشد، یک مهارکننده غیراستروییدی آنزیم آروماتاز          ( مهارکننده سنتز استروژن ) می باشد .
استروژن ها در تحریک یا ادامه رشد برخی از انواع سرطان پستان مؤثر هستند. بسیاری از صاحب نظران اعتقاد دارند که در درمان سرطان پستان، روشی مناسب است که بتواند یا میزان تولید استروژن را کم کند   ( برداشتن تخمدان، هیپوفیز و ... ) یا اثر آن را کاهش دهد ( داروهای ضد استروژن ). این عمل منجر   به کاهش توده تومور و تأخیر رشد آن در برخی از زنان می گردد.
در خانم های یائسه، استروژن ها عمدتا" توسط عمل آنزیم آروماتاز ( Aromatase ) تولید می شوند. این آنزیم، آندروژن های غده فوق کلیوی ( آندروستن دیون وتستوسترون ) را به استرون واسترادیول تبدیل می کند وباعث مهار بیوسنتز استروژن در بافت های محیطی و در بافت سرطانی می گردد.
لتروزول یک مهارکننده رقابتی غیراستروییدی سیستم آنزیم آروماتاز می باشد و تبدیل آندروژن ها به استروژن ها را مهار می کند. لتروزول به اندازه برداشتن تخمدان در افزایش میزان سرمی LH و کوچک شدن تومورهای وابسته به استروژن مؤثر است و برخلاف برداشتن تخمدان، باعث افزایش میزان سرمی FSH نمی شود. فمارا به صورت انتخابی تولید استرویید های گنادی را مهار می کند اما اثر معنی داری بر مینرالوکورتیکوییدهای غده فوق کلیوی یا سنتز گلوکوکورتیکوییدها ندارد.
لتروزول باعث مهارآنزیم آروماتاز با اتصال به آهن سیتوکروم P450 درزیرواحد آن می گردد و منجر به کاهش بیوسنتز استروژن در تمامی بافت ها می شود. درمان با لتروزول به صورت معنی داری استرون سرمی، استرادیول و استرون سولفات را کاهش می دهد اما اثر معنی داری بر سنتز کورتیکواسترویید           فوق کلیوی، سنتز آلدوسترون یا سنتز هورمونهای تیروییدی ندارد.

فارماکوکینتیک
لتروزول به سرعت و به طور کامل از راه خوراکی جذب می شود. غذا تأثیری بر جذب دارو ندارد.فمارا به آهستگی تبدیل به متابولیت غیر فعال می شود که به صورت کونژوگه گلوکورونیدی از راه ادرار دفع    می گردد. نیمه عمر دفع دارو در حدود 2 روز است و غلظت پلاسمایی ثابت آن با میزان مصرف2/5 میلی گرم در روز، طی 2 تا 6 هفته به دست می آید. میزان اتصال لتروزول به پروتئین ها کم و حجم توزیع آن گسترده   می باشد. با افزایش سن، تغییری در فراسنج های فارماکوکنیتیک داروملاحظه نمی شود.
مقایسه ای بین فارماکوکینتیک دارو در کودکان و افراد بالغ به عمل نیامده است. فارماکوکینتیک دارو درافراد مبتلا به نارسایی کلیه تغییری نمی یابد. اگر چه در افراد مبتلا به نارسایی کبد متوسط، میانگین مقدار AUC 37 درصد بیشتر از افراد عادی است، ولی هم چنان در محدوده طبیعی می باشد.

مقدار مصرف
مقدار مصرف توصیه شده فمارا، یک قرص 5/2 میلی گرمی و یک بار در روز است. در افراد مسن و کسانی که مبتلا به نارسایی کلیوی هستند، نیاز به تنظیم دوزدارو نیست. اگر چه غلظت خونی لتروزول در افراد مبتلا به نارسایی کبدی ناشی از سیروز افزایش می یابد، برای افراد مبتلا به نارسایی کبدی خفیف تا متوسط نیاز به تنظیم مقدار مصرف دارو نیست ولی دربیماران مبتلا به نارسایی شدید کبد دارو باید تنظیم و با احتیاط مصرف شود .

عوارض جانبی
مهمترین عوارض جانبی دارو، درد عضلانی- اسکلتی ( درد کمر، درد در بازوان و پاها و ... )، تهوع،استفراغ، ادم محیطی ( ادم پا، ادم وابسته)، ثبورات پوستی (بثورات ارتیرماتوز، ماکولوپاپولی، وزیکولی و... )، افزایش فشار خون ، گرگرفتگی، سرفه، تنگی نفس، درد مفصلی، اسهال و یبوست  می باشند.

 |+| نوشته شده در  جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹ساعت 1:58  توسط علی هاردی  | 
 تاثیر کافئین در جلوگیری از ریزش مو  

براساس مطالعات اخیر دانشمندان آلمانی ، در موسسه تحقیقاتی کورت ولف علت اصلی ریزش مو در بیشتر موارد عامل هورمونی است و حساسیت شدید ریشه‌های مو به فرم فعال هورمون تستسترون (دی هیدرو تستسترون) در بیشتر موارد زمینه ساز ریزش‌های زود هنگام و در ادامه بوجود آمدن طاسی در افراد است که این عارضه را به نام طاسی آندروژنی (آندروژنیک آلوپشیا) می‌شناسیم.

این نقیصه ارثی و از نسلی به نسل دیگر قابل انتقال است. براساس مطالعات اخیر ، جایگاه ژن طاسی روی کرومزوم‌های جنسی x و y قرار ندارند ، بلکه روی کرومزوم‌های اتوزمال واقع است ، ولی تا کنون جایگاه دقیق آن روی سری کرومزوم‌های اتوزمال (1 تا 22) مشخص نشده است.

این نوع ریزش مو در مردان با آغاز سن بلوغ شروع می‌شود و طبق یکی از الگوهای مشخص (الگوی‌همیلتون) توسعه می‌یابد که در بیشتر  موارد این نوع ریزشها از قسمت شقیقه سر شروع و در مرحله دوم قسمت وسط سر دچار طاسی می‌شود و نهایتا با اتصال قسمت شقیقه‌ای به ناحیه مرکزی طاسی کامل می‌شود.

در خانم‌ها معمولا این نوع ریزش با نزدیک شدن به سنین یائسگی و افت شدید در میزان هورمون زنانه (استروژن) پدید می‌آید و در تعداد زیادی از آنها همان الگوی ریزش موی مردانه وجود دارد.

تحقیقات موسسه کورت ولف با هدف خنثی کردن تاثیرات منفی دی هیدرتستسترون روی ریشه‌های مو از طریق استفاده موضعی از کافئین انجام گرفت و طی این روند، محققان از روش مقایسه‌ای کاشت فولیکول‌های زنده مو در محیط کشت بافت استفاده کردند و به مقایسه 2 سری از نمونه‌ها پرداختند که در یک گروه ریشه‌های مو در محیط با تستسترون در تماس بودند و در گروه دیگر ریشه‌های مو در محلولی از تستسترون و کمپلکس کافئین با مقیاس معلوم کشت داده شده بودند.

نتایج آزمایش‌ها روزانه مورد مقایسه قرار می‌گرفت و در پایان امر، مقایسه 2 گروه از طریق استفاده از میکروسکوب الکترونی انجام شد.

نتایج نشان دهنده این بود که در پلیت حاوی تستسترون ریشه‌های مو پس از مدت زمانی تحلیل رفته بودند و هیچ رشدی در این نمونه‌ها مشاهده نشد ؛ در صورتی که در گروه دوم نمونه‌ها که با کمپلکس کافئین تیمار شده بودند ریشه‌ های مو رشد کرد و افزایش طولی و قطری چشمگیری مشاهده ‌شد.

مکانیسم عمل بیوشیمیایی ترکیبات کافئین: از دیدگاه سلولی هورمون تستسترون در افراد مبتلا به اندروژنیک آلوپشیا با تاثیر روی حاملان انرژی در سلول (CAMP) از تولید این ترکیبات جلوگیری می‌کنند و همچنین آنزیم فسفودی استراز که به صورت طبیعی در بدن افراد وجود دارد، می‌تواند  CAMP  یا حامل انرژی سلولی را به ترکیبی بی اثر به نام (AMP 5)  تبدیل کند و در نتیجه در شرایطی که حاملان انرژی به وجود نمی‌آیند، چرخه متابولیسمی در ریشه‌های مو قطع می‌شود و ریشه‌ها تحلیل می‌روند و می‌میرند.

ولی در تحقیق اخیر نشان داده شد که کمپلکس کافئین که به صورت موضعی با ریشه‌های مو در تماس بوده که با خنثی کردن تاثیرات هورمون تستسترون و آنزیم فسفودی استراز باعث شده است  روند تولید (CAMP)  ادامه یابد و چرخه متابولیسمی در سلول‌های ریشه مو کامل شود و در نهایت شاهد رشد و نمو سلول‌ها در این منطقه باشیم.

در مرحله دوم،تحقیقات پس از اثبات کارآمد بودن ترکیبات کافئین محققان سعی در تولید بعضی ناقل‌های شیمیایی کردند که بتوانند با کمک گرفتن از این ترکیبات در انواع شوینده‌ها و تونیک‌های تقویتی طبی ترکیبات کافئینه را از لایه ابتدایی سطح پوست (استراتوم کورنئوم) بگذرانند و به ریشه‌های مو برسانند.

به این منظور در این روش تحقیقاتی از ترکیبات الکلی زود جذب استفاده شد و نیز برای اندازه‌گیری میزان پخش مفید ترکیبات در میان فولیکول‌های مو از طریق شوینده یا تونیک از روش اسپکتروسکوپی جرمی حساس به روی مدل زنده استفاده شد که نتایج آزمایش‌ها نشان دهنده جذب مفید ترکیبات در مدت 2 دقیقه از سطح پوست سر بود و در بررسی نمونه‌های زنده اثبات شد که ترکیبات کافئینه پس از 2 دقیقه از مصرف موضعی روی سلول‌های فولیکول مو قابل مشاهده‌اند.

 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۱ تیر۱۳۸۹ساعت 1:49  توسط علی هاردی  | 
راه حلی برای کاهش م ی   ل ج    ن    س   ی ناشی از مصرف تستسترون هست؟
خواهشا هر کسی می دونه بگه. خیلی دنبال این جواب گشتم
می خوام تستسترون مصرف کنم اما میل جنسی ام خیلی زیاد می شه.
دارویی هست که باهاش اثر افزایش میل جنسی تستسرون رو مهار کنه؟؟؟
مرسی
بسم الله الرحمن الرحیم
در صورتی که زیاد شدید نیست از پودرهای پروتئین مخلوط سویا استفاده کنید تا حدودی در جلویگی از افزایش م**ی**ل ج****نس**ی موثر می‌باشد
نام فارسى : سيپروترون استات
نام انگليسى : CYPROTERONE ACETATE
نام تجارى دارو :Androcur
گروه دارويى : ضدآندروژن
گروه شيميايى دارو : ضدآندروژن
مكانيسم اثر : با انسداد گيرندههاى آندروژنى باعث مهار عمل آندروژنها ميشود. درضمن با مهار رهاشدن گونادوتروپينها، از توليد آندروژن در بيضه جلوگيرى ميكند.
موارد مصرف : كاهش تحريكات جنسى در انحرافات جنسي، درمان آكنه، هيرسوتيسم.
ميزان مصرف بالغين: روزانه 50mg بهصورت خوراكى 2 بار در روز كه درصورت لزوم ميتوان بعد از 4 هفته آن را به 200 تا 300mg افزايش داد و سپس مقدار دارو را تا حداقل مقدار مورد نياز (نگهدارنده) كاهش داد.
موارد منع مصرف: افسردگى شديد، سابقه ترومبوآمبولي، قبل از بلوغ، بيماريهاى حاد كبدي، تومورهاى بدخيم.
توضيحات دارو عوارض جانبي:
ادرارى تناسلي: ناباروري، آزواسپرمي، اسپرمهاى ناقص، افت تعداد اسپرمها و كاهش حجم مايع مني.
ديگر موارد: ژينكوماستى گذرا، احساس خستگي، كاهش رشد موهاى ثانوي.
احتياطات: ديابت، بيماريهاى مزمن كبدي، حاملگى (گروه X.)


مصرف داروی فوق در طول دوره‌های‌ استروئیدی سبب افزایش عوارض استروئید نظیر ژینکوماستی ، تحلیل لوله‌های سمی نیفر و همچنین خطر بروز ناباروری خواهد شد
افرادی که از این دارو در دوره‌های استروئیدی استفاده کرده اند به اختلالات دارویی این دارو و استروئیدها نیز دچار شده‌اند پارگی عضلات ، پارگی کپسول سرشانه ، پارگی عضلات سینه در هنگام اجرای پرس سینه نیز دور از انتظار نیست و دیده شده
این دارو باعث بلوکه شدن گیرنده‌های آندروژنی شده که خود سبب کاهش اثر استروئید و همچنین مهار آزاد سازی گونادوتروپین ها از غده هیپوفیز می‌شود
توضیح مختصر :
به هورمونهائی که از هیپوفیز ترشح میشوند هورمونهای گونادوتروپین میگویند و به هورمونهائی که ازغده هیپوتالاموس ترشح میشوند هورمونهای آزاد کننده گونادوتروپین میگویند. وقتی این هورمونهای آزاد کننده از غده هیپوتالاموس ترشک شدند آنوقت موجب ترشح هورموتهائی از غده هیپوفیز میگردند که یکی هورمون FSH است و دیگری هورمون LH. هورمون FSH سلولهای سرتولی در **** را هدف قرار میدهند در حالیکه هورمون LH سلولهای لیدیگ را تحریک میکند. تحریک سلولهای سرتولی موجب تولید و تکثیر اسپرماتوزوئید ها میشود و تحریک سلولهای Leidig موجب تولید هورمون تستوسترن میگردد. فراموش نشود که هورمون تستوسترن در تولید و تکثیر اسپرماتوزوئیدها هم نقشی اساسی بازی میکند اما این تآثیر مستقیما" بر روی اسپرماتوزوئیدها صورت نمیگیرد چونکه اسپرماتوزونید فاقد گیرنده تستوسترن میباشد. ولی چون سلولهای سرتولی دارای چنین گیرنده هائی هستند بنابر این نقش واسطه را در این میان بازی میکنند بدینصورت که تستوسترن توسط سلولهای سرتولی جذب میگردد و به تکثیر اسپرماتوزوئیدها کمک میکند.
شما بهتر است از استروئیدهایی استفاده کنید که کمتر اثرات آندروژنی داشته و بیشتر جنبه آنابولیک را در بدن دارند البته فراموش نکنید که میزان فشار برنامه تمرینی شما و شدت ان باید متناسب با کالر مصرفی روزانه و میزان دوز بندی استروئیدهای مصرفی و .... باشد و الا موارد فوق همچون اف زا ی ش می ل ج**ن**س**ی در پی مصرف استروئیدها نمود بیشتری خواهد داشت
.

منظور از افزایش جنسی یعنی بکار افتادن شدید **** ها و پروستات و کاهش میل جنسی یعنی مختل کردن کار **** ها
و در اینجا آناتومی دستگاه تناسلی مردان می زارم

دستگاه تناسلی مردانه از چند بخش کلی بیرونی و درونی تشکیل می شود. بخش بیرونی شامل چند عضو زیر است.
_ **** ها (testicles)
در بدن هر مرد دو عدد **** وجود دارد. این **** ها درون کیسه **** (scrotom) قرار دارند. هر **** در دوران جنینی از درون شکم به پایین و درون کیسه **** نزول می کند. هنگام به دنیا آمدن نوزاد یکی از معایناتی که برای نوزاد پسر حتما انجام می شود این است که آیا **** ها درون کیسه **** وجود دارند یا خیر. **** ها در لمس از دمای معمولی بدن سردتر هستند و این دمای معمول آنها برای داشتن عملکرد مطلوب است. هنگام لمس نباید زیاد به **** ها فشار وارد کرد زیرا این فشار دردناک خواهد بود. عملکرد ****ا، ساختن اسپرم ها (سلول های جنسی مردانه) اولیه است.
همچنین **** ها محل ترشح هورمونهای جنسی مردانه هستند که باعث ایجاد و حفظ صفات ثانویه جنسی در مردان خواهند شد.
_ اپیدیدیم (epididymis)
اپیدیدیم جسم ویرگولی شکلی است که در بالای هر **** قرار دارد و محل ذخیره اسپرم است. ترشحات موجود در اپیدیدم باعث تغذیه و تکامل اسپرم ها می شود و در اپیدیدیم است که اسپرم ها قدرت تحرک پیدا می کنند.
_واز دفران (vas deferens)
این عضو در واقع کانالی است که اسپرم ها از آن عبور می کنند تا به پروستات برسند. برای عقیمی دائمی مردان، کافی است که واز دفران بوسیله یک عمل سرپایی کوچک بریده بشود تا اسپرم ها نتوانند به خارج از بدن راه پیدا بکنند و تغییری هم در توانایی رسیدن مرد به ارگاسم کامل هم بوجود نیاید.
_کیسه های *** (seminal vesicle)
این کیسه حاوی ترشحاتی است که ما آن را در کل مایه *** مینامیم. به محض اینکه اسپرم ها وارد واز دفران شدند، کیسه های *** هم ترشحات خود را وارد مجرای انزالی می کنند تا با اسپرم خارج بشود.
_پروستات (prostate)
این عضو هم ترشحات خاصی دارد که باعث حفظ قابلیت تحرک اسپرم ها می شود. همانطور که در مقاله های قبلی هم گفته شد، اسپرم تنها بوسیله قابلیت تحرک خود می تواند تخمک را بارور بکند.
اعضایی که در بالا توضیح داده شد همگی بخش درونی دستگاه تناسلی مدران هرا تشکیل می دهند. اما بخش بیرونی دستگاه تناسلی مدرانه شاکل یک عضو یا همان آلت تناسلی مردانه است.
_آلت تناسلی مردانه (penis)
آلت تناسلی از سه قسمت تو در تو تشکیل شده و قابلیت کوچک و بزرگ شدن دارد. در هنگام تحریک جنسی آلت تناسلی بزرگ می شود. این بزرگ شدن بدلیل پر شدن حوضچه های خونی درون این سه قسمت از خون است. بعلاوه پوست آلت بسیار منعطف بوده و با بزرگ شدن آلت، با آن تطابق پیدا می کند.
سر آلت (glans) یک پوسته بسیار نازک دارد که ظبق شرع مقدس اسلام در زمان کودکی پسر بچه ها، طی عمل ختنه (circumcision) برداشته می شود. این پوسته در صورتی که با قی گذاشته بشود می تواند باعث تجمع میکروازگانیسم های بیماریزا شده و ایجاد مشکل بکند. بنابراین توصیه پزشکی به برداشتن این پوسته است.
سوراخ محل خروج ادرار بر روی سر آلت قرار دارد. در صورتی که این سوراخ به شکل چند سوراخ بوده و یا خیلی بالا یا خیلی پایین تر از محل معمول خود قرار گرفته باشد، توصیه میکنیم جهت حصول اطمینان از عدم بروز مشکل، حتما به یک پزشک متخصص اورولوژی مراجعه بفرمایید.

 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۱ تیر۱۳۸۹ساعت 0:54  توسط علی هاردی  | 
گنادوتروپين كوريوني انساني HCg
اين هورمون كه به اصطلاح هورمون حاملگي ناميده مي شود گليكوپروتئيني با فعاليت بيولوژيك بسيار مشابه هورمون لوتئينيزان است و هر دو هورمون از طريق گيرنده غشاي پلاسمايي LH-hCGعمل مي كنند.

hCGتقريباً به طور انحصاري در جفت توليد مي شود اما دركليه جنين نيز ساخته ميشود و تعدادي از بافت هاي جنيني مولكول زير واحد بتا يا مولكول كامل hCG را توليد مي كند.چندين نوع از تومورهاي بدخيم نيز hCG توليد ميكنند و همچنين hCGبه مقدار بسيار كم در بافتهاي مردان و در زنان غیر حامله نيز توليد مي شود.با وجود شناسايي hCG در خون يا ادرار تقريباً هميشه نشانه حاملگي است.

مشخصات شيميايي:

hCG نوعي گليكوپروتئين با بيشترين مقدار كربوهيدرات(30 درصد) در ميان همه هورمونهاي انساني است. جزء كربوهيدراتي هورمون و به ويژه اسيد سيا ليك انتهايي ان مولكول را درمقابل كاتابوليسم محافظت مي كند.نيمه عمر پلاسمايي hCG كامل(36ساعت) بسيار بيشتراز نيمه عمر پلاسماييLH(2ساعت) است. مولكولhCG ازدو زير واحد غير مشابه ساخته شده است كه عبارتند از : زير واحد الفا( داراي92 اسيد امينه) وزير واحد بتا(داراي145 اسيد امينه).اين دو زير واحد با پيوندهاي غير كووالان به يكديگر

متصل شده اند.اين زير واحدها با كمك نيروهاي الكترواستاتيك و هيدروفوبيك در كنار يكديگر قرار گرفته اند.اين هورمون از نظر ساختماني به سه هورمون گليكوپروتئيني ديگر يعني LH,FSH,TSH شباهت دارد.توالي اسيد امينه اي زير واحدهاي الفاي اين چهار گليكوپروتئين يكسان است.زير واحدهاي بتا نيز شباهت هايي به هم دارند اما با توالي هاي اسيد امينه اي مجزايي مشخص ميشوند.بيوسنتز:

ساخت زنجيره هاي الفا و بتا مجزا ازهم تنظيم مي شود.يك ژن منفرد كه در روي كروموزوم 6 قرار دارد زير واحد الفاي هر يك از چهار هورمون گليكوپروتئيني(hCG,LH,FSH,TSH) را رمزگذاري ميكند.هفت ژن مجزا بر روي كروموزوم 19 براي خانوادهB-hCG,B-LH وجود دارند.6 عدد از اين ژنها B-hCGويك ژن ديگر B-LH رارمزگذاري ميكنند اما فقط 3ژن B-hCG درمقادير قابل توجه بروز مي كنند.

هر دو زير واحد الفا و بتاي hCG به صورت پيش سازهايي با وزن مولكولي بيشتر ساخته ميشوند كه اندوپپتيدازهاي ميكروزومي انها را مي شكنند.به محض اين كه hCG كامل مونتاژ شد مولكول به سرعت از طريق اگزوسيتوز گرانول هاي ترشحي از سلول آزاد مي شود.


-hCGمنشاء سلولي

چنين به نظر ميرسد كه منشائhCG به ميزبان زيادي به زمان حاملگي بستگي دارد. قبل از هفته پنجم بروز hCGهم در سن سيشيوتروفوبلاست و هم در سلول هاي سيوتروفوبلاست ديده ميشود.در اواخر حاملگي زماني كه ميزان سرمي مادر در حداكثر ميزان قرار داردhCGتقريبا به طور انحصاري در سن سيشيوتروفوبلاست توليد ميشود.مقدار mRNAمربوط به زير واحدهاي الفا وبتايhCGدرسن سيشيوتروفوبلاست در سه ماهه اول حاملگي بيشتر از زمان ترم است.اين امر ممكن است نكته قابل توجهي در اندازه گيري hCGپلاسما در فرايندهاي غربالگري براي شناسايي جنينهاي غير طبيعي باشد.

غلظت hCG سرم و ادرار:

مولكول كامل hCG در پلاسماي زنان حامله 9-7 روز بعد از اوج ترشح LH در ميانه سيكل (كه قبل از تخمك گذاري رخ مي دهد) قابل تشخيص است.بنابراين احتمالا hCG در زمان لانه گزيني بلاستوسيت وارد جريان خون مادر ميشود.ميزان خوني hCG به سرعت افزايش مي يابد هر دو روز دو برابر مي شود و بيشترين مقدار ان در هفته هاي 10- 8 حاملگي حاصل مي گردد.حد اكثر ميزان hCG دربين روزهاي 60و80 بعد از اخرين قاعدگي ديده ميشود و تقريبا 100000 ميلي يونيت در ميلي ليتر است.

تقريبا در هفته هاي 12-10 حاملگي ميزان hCG در پلاسماي مادر شروع به كاهش مي كند و حدود هفته20 به كمترين حد مي رسد.در بقيه دوره حاملگي مقدار پلاسمايي hCG در همين حد پايين حفظ مي شود.الگوي ظهور hCGدر خون جنين مشابه طرحي است كه در مادر وجود دارد اما مقدار hCG در پلاسماي جنين فقط حدود 3 درصد مقدار hCG در پلاسماي مادر است.در اوايل حاملگي غلظت hCGدر مايع امنيون مشابه غلظت ان در پلاسماي مادر است.با پيشرفت حاملگي غلظت hCG در مايع امنيون كاهش مي يابد به طوري كه در حوالي ترم مقدار hCG در مايع امنيون فقط يك پنجم ميزان ان در پلاسماي مادر است.hCG ادراري مادر از انواع فراورده هاي حاصل از تجزيه تشكيل مي شود.شكل اصلي hCG در ادرار فراورده نهايي تجزيه hCG يعني قطعه مركزي بتا است.غلظت اين جز از همان الگوي پلاسماي مادر تبعيت مي كند و تقريباَ در هفته 10 به حداكثر مي رسد.مطلب مهم اين است كه آنتي بادي به اصطلاح ضد زير واحد بتا كه در اكثر تست هاي حاملگي مورد استفاده قرار مي گيرد هم با hCG سالم(شكل اصلي در پلاسما) و هم با قطعات hCG(شكل اصلي در ادرار)واكنش نشان مي دهد.hCG-تنظيم ساخت

هورمون ازاد كننده گنادوتروپينGnRH جفتي احتمالا در تنظيم توليد hCG دخالت دارد.هم گنادوتروپين و هم گيرنده ان بر روي سيتوتروفوبلاست ها و سن سيشيوتروفوبلاست بروز مي كنند.تجويز گنادوتروپين سبب افزايش ميزان hCG در گردش خون مي شود و سلول هاي كشت شده ي تروفوبلاست با افزايش ترشح hCG به افزودن گنادوتروپين پاسخ مي دهند.توليد گنادوتروپين توسط غده هيپوفيز نيز توسط مقادير اينهيبين و اكتيوين تنظيم مي شود.در سلول هاي كشت شده ي جفتي اكتيوين سبب تحريك و اينهيبين سبب مهار توليد GnRH وhCG مي شود.

hCG-عملكرد بيولوژيك

هر دو زير واحد hCG براي اتصال طبيعي ان به گيرنده hCG-LH در جسم زرد و بيضه ضروري هستند.شناخته شده ترين عملكرد بيولوژيك hCG احيا و حفظ عملكرد جسم زرد يعني تداوم توليد پروژسترون است.در زماني از حاملگي مدتها بعد از خاتمه ترشح پروژسترون از جسم زرد در اثر تحريك hCG حداكثرغلظت hCG در پلاسما حاصل مي شود به خصوص ساخت پروژسترون توسط جسم زرد تقريبا در هفته 6 حاملگي علي رغم تداوم و افزايش توليد hCG شروع به كاهش مي كند.

گنادوتروپين كوريوني ترشح تستوسترون توسط بيضه هاي جنين را تحريك مي كند و تقريبا در همان زماني از حاملگي كه ميزان ترشح hCG به بالاترين حد خود مي رسد ترشح تستوسترون از بافت بيضه جنين نيز در بيشترين مقدار خود است.بنابراين در يك زمان بسيار مهم از تمايز ******** جنين مذكر hCG كه از سن سيشيوتروفوبلاست وارد پلاسماي جنين مي شود به عنوان جانشينLH تكثير سلول هاي ليديگ بيضه جنين و ساخت تستوسترون را به منظور افزايش تمايز جنس مذكر تحريك مي كند.

قبل از حدود روز 110حاملگي هيچ نوع ساختار عروقي از هيپوتالاموس به هيپوفيز جنين نمي رود و بنابراين ترشح LH از هيپوفيز بسيار ناچيز است.hCG قبل ازاين زمان به عنوان LH عمل مي كند.پس از اين زمان همچنان كه مقدار hCG كاهش مي يابدLH هيپوفيزي درجات كمتري از قابليت تحريك بيضه جنين را حفظ مي كند.

hCG غده تيروئيد مادر را تحريك مي كند.بعضي از ايزوفورم هاي اسيدي hCG فعاليت تيروئيد را تحريك مي كنند و بعضي از انواع قليايي تر محرك برداشت يد نيز هستند.

بنابراين اين احتمال وجود دارد كه hCG فعاليت تيروئيد را از طريق گيرنده LH-hCG و نيز از طريق گيرندهTSH تحريك كند.

يكي ديگر از عملكردهاي hCG تحريك ترشح ريلاكسين از جسم زرد است.گيرنده هايLH-hCG در ميومتر و بافت عروقي رحم يافت شده اند و با توجه به اين موضوع اين تئوري مطرح شده است كه hCG ممكن است در جهت پيشبرد اتساع عروق رحم و شل شدن عضله صاف ميومتر عمل كند.
این مطلب از سایت fda الهام گرفته است.
توجه : قیمت تومان HCG 1500 IU = 1800 و تومانHCG 5000 IU = 5800
 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۱ تیر۱۳۸۹ساعت 0:49  توسط علی هاردی  | 

عوارض داروهاي ضد سرطان هورموني

 

نوع داروها

عوارض داروهاي ضد سرطان

آنتي استروژن ها:

توموکسي فن

نافوکسي دين

کلومي فن

تهوع، استفراغ، سردرد، گرگرفتن، هيپرکلسمي، درماتيت، رشد موقت تومور، سرگيجه، مسموميت خوني خفيف ( کاهش گلبول سفيد و پلاکت مختصر) خونريزي زنانه، خارش و رتينوپاتي

آنتي اندروژن ها:

سيپروترون استات

فلوتامايد

نيلوتامايد

بي اشتهائي و ضعف در مردان، نابودي ميل جنسي و اسپرماتوژنر، بزرگي پستانها، تهوع و سوء هاضمه، اختلال چشائي، سردرد، گرگرفتن، اسهال و مسموميت کبدي احتمالي

وفقه اروماتوز

آمينوگلوتتامايد

تري لوستان

140 ج اندرواسترنوديون

تهوع، استفراغ، اسهال، ضعف، گيجي، بي خوابي، خواب آلودگي، راش پوستي، کاهش فشار خون، هيپوناترمي، سرگيجه، سردرد، اختلال ديد، اختلال تعادل، اختلال چشائي، هيپوتيروئيديسم، مسموميت خفيف خوني ( گلبولهاي سفيد، قرمز و پلاکت)

آنالوگ LH- RH

گوزرين

بوزرلين

لوپرولايد

تريپتورلين

تهوع، هيپوگوناديسم، کاهش ميل جنسي، گرگرفتگي، عرق ريزش، رشد اوليه تومور بطور موقت

آنتي پرولاکتين

برموکريپتين

مترگولين

تهوع، استفراغ، خستگي، سرگيجه، ورم، يبوست، خشکي مخاط، درد عضلات، علائم عصبي، اختلال ديد، جنون و توهم

استروژن

اتي نيل استراديول بنزوات

دوکرات

کلروتري ياني زن

دي اتيل استيل بسترول

تهوع، استفراغ، ورم معده با درد، اسهال، احتباس آب و نمک، افزايش فشار خون، ترمبوفليبت، کلستاز، پررنگي پوست، هيپرکلسمي، رشد موقت تومور، سرطانزائي، بزرگي پستانها و ناتواني در مردان

پروژسترون

مدوکسي پروژسترون استات

مگسترول استات

هيدروکسي پروژسترون

کاپروات

تهوع، استفراغ، افزايش مختصر حرارت، احتباس آب و نمک، افزايش اشتها، افزايش وزن، افزايش فشار خون، سندرم کوشينگ، ترمبوآمبوليسم، فلبيت، ديابت، مسموميت کبدي، کرامپ عضلاني (درج) لرزش ظريف و اختلال بينائي

اندروژن

تستوسترون پروپينات

واينان تيت

دروستانولون پروپينات

فلواکسي مسترون

احتباس آب و نمک، مسموميت کبدي و کلستاز، نسج سازي ( آنابوليزان)، صفات جنسي رجوليت، افزايش اشتهاي جنسي و هيپرکلسمي

گلوکواستروئيد

هيدروکورتيزون

کورتيزون استات

پردنيزون

دگزامتازون

دفلاراکورت

گاستريت، اولسر معده و اثني عشر، احتباس آب و نمک، افزايش اشتها و وزن، ديابت، استرئوپوروز، ضعف عضلاني، جنون وقفه ايمني.

هورمون تيروئيد

تيروکسين

تيريدوتيرونين

تهوع، تاکي کاردي، افزايش فشار خون، لرزش، بي خوابي، اضطراب، کاهش وزن، عرق ريزش.

 |+| نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت 2:10  توسط علی هاردی  | 
Rebound XT
اين مكمل را كمپاني مكمل سازي «Designer Supplements» ساخته و به بازار عرضه كرده است. اين مكمل نوعي فرآورده آنتي استروژن و مهار كننده آنزيم آروماتاز به حساب مي ايد كه براي مصرف در حين دوره هاي مصرف استروئيدها و يا براي دوره هاي قطع مصرف استروئيدها بسيار مناسب است.
اين مكمل به خوبي از تبديل هورمونهاي **** مردانه و خصوصا تستوسترون به هورمونهاي **** زنانه از جمله استروژن جلوگيري كرده و فرد را از خطر ابتلا به عارضه نوك سينه در امان نگه مي دارد.
اين مكمل با كاهش ميزان استروژن موجود در بدن بر ميزان تستوسترون آزاد موجود در خون نيز مي افزايد.
مصرف اين مكمل در دوره هاي مصرف استروئيدها با كم شدن ميزان تبديل تستوسترون به استروژن و در نتيجه با كاهش احتباس آب و املاح و كاهش احنمال ابتلا فرد به عارضه نوك سينه همراه خواهد بود.
در طول دوره هاي قطع مصرف هم كه از داروها و يا مكملهاي افزاينده ترشح طبيعي تستوسترون استفاده مي كنيد، مصرف اين مكمل از تبديل شدن تستوسترون ترشح شده در بدن به هورمونهاي زنانه پيشگيري مي كند.
اين مكمل به صورت كپسول و در بسته هاي 60 تايي عرضه مي شود كه در هر بار مصرف حداكثر مي توان 1 كپسول از آن را مصرف كرد.
طريقه مصرف: براي به حداكثر رساندن ميزان جذب اين مكمل اين مكمل را ترجيحا به همراه يك وعده غذاي چرب و يا به همراه مكملهاي حاوي اسيدهاي چرب مفيد ميل كنيد. اين نكته را نيز در خاطر داشته باشيد كه بهترين زمان براي مصرف اين مكمل شب و يا عصر است.
در دوره هاي مصرف استروئيدها روزانه 2 الي 3 كپسول از اين مكمل را مصرف كنيد. اما در صورتي كه احتمال بروز عارضه نوك سينه بالاست روزانه 3 الي 4 كپسول از آن را مصرف كنيد. پس از اتمام دوره نيز روزانه 2 الي 3 كپسول مصرف كرده و اين كار را به مدت 4 هفته ادامه دهيد.(doostims)

 |+| نوشته شده در  چهارشنبه ۸ اردیبهشت۱۳۸۹ساعت 1:18  توسط علی هاردی  | 
این دارو برای تحریک تخمک گذاری در زنان نابارور و به همراه HCG برای مردان نابارور استفاده می شود که با توجه به میزان هورمون ، کشور و کارخانه سازنده آنها انواع مختلفی دارند. از جمله، مریونال، فوستیمون، گونال اف، منوپور، منوگون، هومگون و غیره. این دارو ها به صورت آمپول تزریقی (عضلانی یا زیر جلدی) می باشند و در حین مصرف حتما باید تحت نظر پزشک بود.
از عوارض جانبی این دارو ها تهوع و استفراغ، چند قلو زایی و بزرگ شدن تخمدانها و تحریک بیش از حد تخمدان می باشد که جهت کنترل و پیشگیری از این حالت سونوگرافی واژینال و گاهی آزمایش خون انجام می گیرد ولی با وجود کنترل های مداوم، سندرم تحریک بیش از حد تخمدان، هنوز یکی از عوارض این دارو ها می باشد.(توجه برای درک بیشتر به مطالب قبلی بحث داروهای کاهنده عوارض hcg مراجعه شود و HMG شکل قویتر HCG است)

 

  نام فارسى منوتروپين
  نام انگليسى MENOTROPINS (HMG)
  نام تجارى دارو Pergonal
  گروه دارويى گنادوتروپين
  گروه شيميايى دارو گنادوتروپين با منشاء خارجى
  مكانيسم اثر در زنان باعث افزايش رشد و بلوغ فوليکول‌ها مي‌شود، در مردان به‌همراه HCG، اسپرماتوژنز، را تحريک مي‌کند.
  موارد مصرف ناباروري، عدم تخمک‌گذاري، هم‌چنين همراه با HCG براى درمان مردان نابارور.
  ميزان مصرف تحريک اسپرماتوژنز:
بالغين (مردان): تزريق عضلانى يک آمپول سه بار در هفته با ۲۰۰۰ واحد HCG دوبار در هفته براى حداقل ۶ـ۴ ماه.
القاء تخمک‌گذاري:
بالغين (زنان): تزريق عضلانى يک آمپول، LH, FSH در روز به‌مدت ۹ تا ۱۲ روز، سپس ۱۰۰۰۰ واحد HCG يک روز بعد از قطع داروهاى فوق؛ در صورت تخمک‌گذارى بدون حاملگى در ۲ سيکل قاعدگى تکرار مي‌شود؛ و سپس افزايش تا ۲ آمپول از LH, FSH روزانه به مدت ۹ تا ۱۲ روز و بعد ۱۰،۰۰۰ واحد HCG يک روز بعد از قطع داروهاى قبل که در دو دوره قاعدگى تکرار مي‌شود.
موارد منع مصرف:
عدم تخمک‌گذارى اوليه، اختلال عمل تيروئيد / آدرنال، ضايعه ارگانيک داخل مغزي، کيست تخمدان ناشى از سندرم تخمدان پلي‌کيستيک، نارسائى بيضه اوليه.
  توضيحات دارو عوارض جانبي:
دستگاه عصبى مرکزي: تب.
قلبى عروقي: هيپوولمي.
گوارشي: تهوع، استفراغ، اسهال، بي‌اشتهائي.
ادرارى تناسلي: بزرگ‌شدن تخمدان، بزرگ شدن شکم و درد شکمي، حاملگى چندقلوئي، تحريک بيش از حد تخمدان: بزرگ شدن ناگهانى تخمدان، آسيت با يا بدون درد. افيوژن پلورال.
خوني: هموپريتونئوم.
فارماکوکينتيک: انتشار: گسترده منجمله به بيضه (در مردان) و تخمدان‌ها (در زنان). دفع: کليوي. نيمه عمر: FSH هفتاد ساعت، LH چهار ساعت.
ملاحظات پرستاري:
پيگيرى آزمايشگاهي:
ـ توزين روزانه، افزايش وزن سريع را به پزشک اطلاع دهيد.
ـ ميزان دفع استروژن؛ در صورتي‌که بيش از ۱۰۰mcg در ۲۴ ساعت باشد، مصرف دارو بايد قطع شود زيرا ممکن است سندرم تحريک بيش از حد به‌وجود آيد.
ـ نسبت I&O: مراقب کاهش برون‌ده ادرارى باشيد.
ـ از نظر حاملگى اوليه، نارسائى اوليه تخمدان، ضايعه نئوپلاستيک و ميزان بارورى همسر.
توصيه‌ها:
ـ تزريق دارو بعد از مخلوط کردن با ۲ـ۱ ml سالين استريل تزريقى و بلافاصله انجام شود.
ارزيابى باليني:
بزرگ شدن تخمدان، بزرگ شدن و درد شکم؛ گزارش فورى علائم (بزرگ شدن خفيف تخمدان بدون درد و اتساع شکم موقت بوده و طى ۳ـ۲ هفته برمي‌گردد).
آموزش به بيمار و خانواده:
ـ امکان حاملگى چندقلو وجود دارد، حاملگى در صورت ايجاد، معمولاً ۴ تا ۶ هفته بعد از شروع درمان خواهد بود.
ـ مقاربت روزانه از روز قبل از تجويز گنادوتروپين تا زماني‌که تخمک‌گذارى صورت گيرد لازم است.
ـ هر دو هفته يک روز در طول درمان فاصله ايجاد شود.
ـ آموزش نشانه‌هاى توليد پروژسترون: افزايش دماى پايه بدن و BBT و افزايش ترشحات رقيق و آبکى بدن.
ـ گزارش نشانه‌هاى سندرم تحريک بيش از حد: خونريزى واژينال، اتساع و درد شکم، تنگى نفس.
ـ معمولاً امکان حاملگى طى ۶ـ۴ دوره درمانى وجود دارد.
ـ براى دستيابى به غلظت طبيعى تستوسترون در مردان، درمان با HCG بايد براى ۶ـ۴ ماه ادامه يابد.

                                                                                                                        

 |+| نوشته شده در  دوشنبه ۶ اردیبهشت۱۳۸۹ساعت 1:6  توسط علی هاردی  | 
تستوسترون، هورمون جنسی مردانه، و از یک سو، مسئول تکامل دستگاه جنسی و تناسلی مردانه، و از سوی دیگر، عامل ایجاد صفات مردانه ای از قبیل صدای کلفت، موی صورت، افزایش حجم عضلانی، خشونت، اعتماد بنفس، و همچنین تقویت تمایلات سالم جنسی است. این هورمون در بیضه های مردان، به مقادیر بسیار زیاد، و در تخمدانهای زنان، بمقدار بسیار کم تولید می شود.....

کلومايد....


اين روش براي کساني که در دوره هاي کوتاه مدت از دزهاي بالاي استروئيدها استفاده کرده اند مفيد خواهيد بود. مصرف را با دز 200 ميلي گرم در روز اول آغاز کنيد و سپس در طول يک هفته اول دز مصرف را به 150 و سپس به 100 ميلي گرم تقليل دهيد و دو هفته بعدي را با دزهاي 50 ميلي گرم در روز ادامه دهيد.
·در روش دوم رسم بر اين است که هفته اول را با دزهاي 50 ميلي گرم در روز شروع کرده و هفته دوم را با دزهاي 100 ميلي گرم در روز ادامه داده و هفته سوم را نيز با دز 50 ميلي گرم در روز سر مي کنند.
·در روش سوم دو هفته اول را با دزهاي 100 ميلي گرم در روز سر مي کنند و کار تمام شده تقي مي شود.


....HCG

دو نکته بسيار مهم و اساسي در مورد اين دارو مطرح بوده است و در ايران کمتر کسي را نيز مي توان يافت که توجهي به آن نشان دهد:
·تا 2 الي 3 هفته پس از مصرف اين دارو حتما بايد از داروهايي همانند نولوادکس و يا کلومايد استفاده کنيد.
·از مصرف دزهاي افراطي و از طولاني تر کردن دوره مصرف اين دارو اکيدا بايد خوداري کرد. عمل نکردن به اين توصيه موجب مي شود تا از حساسيت بيضه ها به هورمون LH کم شده و ديگر اين دارو و هيچ دارويي ديگري به افزايش ترشح تستوسترون در بدن کمک نکند.

زد ام ای:
یک ماده آنابولیک مینرال علمی! این ماده حاوی آسپارتات مونومتیونین روی، آسپارتات منیزیم، و ویتامین ب 6 می باشد.
افزایش چشمگیر میزان هورمونهای آنابولیک و قدرت عضلانی ورزشکاران، توسط این محصول کاملا طبیعی، با آزمایشهای کلینیکی ثابت شده است.
طبق این آزمایشها، دریافت 30 میلی گرم روی و 450 میلی گرم منیزیم مکمل در شبانه روز، می تواند سطح تستوسترون را تا 30% افزایش دهد! .
توجه: با توجه به اینکه زد ام ای، از دو ماده معدنی و ویتامین ب 6 ساخته شده است، نوجوانان می توانند آنرا با خیال راحت مصرف نمایند


2. ویرالوید:
ویرالوید، ترکیبی طبیعی از آلکالوییدهای استروئیدی مشتق از گیاهان حاوی استرول فراوان است، که با افزایش سطح هورمون لیوتنیزینگ، افزایش تولید تستوسترون طبیعی بدن را تضمین می کند. این محصول، ماده ای عالی برای کسانی است، که قصد افزایش طبیعی هورمونهایشان را دارند.
یکی از ویژگیهای مطلوب این ماده، عدم عادت بدن است. در واقع، ویرالوید، در دراز مدت نتیجه بهتری می دهد. علاوه بر این، باعث کاهش مقدار استروژن و افزایش حساسیت به تستوسترون می شود.
نتایج مصرف این مکمل را، پس از یک هفته، بصورت افزایش احساس سلامتی و عضلاتی متورم تر خواهید دید. در پایان هفته دوم، شاهد تفاوتی کاملا محسوس در قدرت بدنیتان خواهید بود.
این ماده، محصول شرکت صنایع غذایی ویوتک است. .
توجه: این محصول را، افراد بالای 20 سال می توانند با خیال راحت مصرف کنند

3. -اچ دی:
- اچ دی، قویترین آندروژن (تقویت کننده صفات ثانویه جنسی) موجود بدون نیاز به نسخه پزشک است. این ماده، از طریق استخراج (با استفاده از نوعی فرایند استخراجی تقطیری چند مرحله ای) اجزاء آنابولیک گیاه اسمیلاکس (نوعی مارچوبه)، و آرایش مجدد اتمهای هیدروژن و اکسیژن حلقه طبیعی استروئید آن (با استفاده از یک فرایند ویژه هیدروکسیلاسیون) بمنظور تهیه ترکیبی شدیدا آندروژنیک و آنابولیک ، ساخته شده است.
استروئیدها را به دو دسته اصلی آندروژنیک یا آنابولیک تقسیم می کنند. استروئیدهای آندروژنیک باعث افزایش حجم و قدرت می شوند، درحالیکه انواع آنابولیک، خشکی (کم چربی بودن) و ورزیدگی بیشتر را بدنبال دارند. -اچ دی، بهترین ویژگیهای هر دو نوع را در خود دارد، زیرا ساختار منحصر بفرد مولکولی آن، مانع تبدیل به استروژن (و در نتیجه احتباس آب، و ذخیره چربی بشکل زنانه)، و دی اچ تی (که در اینصورت ریزش مو و واکنش شدید پروستات هم منتفی است) می شود.
ساختار مولکول -اچ دی، جذب آنرا چنان تسریع می کند، که اثرش طی چند دقیقه (تقریبا ظرف 30 دقیقه از مصرف با شکم خالی) حس می شود. افزایش قدرت، دم و استقامت بهتر عضلات، و انرژی و تمایل جنسی بیشتر، از جمله نتایج مصرف این محصول می باشند.
شگفت انگیزترین ویژگی این ماده، بروز سریع برخی نتایج، تا 30 دقیقه پس از مصرف است ).
اچ دی را هم شرکت صنایع غذایی ویوتک تولید می کند. 1 کپسول آنرا، با شکم خالی، 30 دقیقه قبل از تمرین، میل نمایید، تا فورا شاهد تاثیرش باشید
.
-او ایکس او:

-او ایکس او، که اختصار -آندرواستنتریون است، یک آندروژن قوی متابولیک می باشد، که بطور طبیعی، از طریق کاهش میزان استروژن (هورمون مسئول ایجاد صفات زنانه)، مقدار تستوسترون را افزایش می دهد.
شاید باور نکنید که بدن مردان هم این هورمون را عمدتا از طریق عمل آنزیم آروماتاز که تستوسترون را به استروژن تبدیل می نماید، ترشح می کند.
هورمون زنانه، در بدن مردان هم، بیشتر از طریق فعالیت آنزیم آروماتاز، که تستوسترون را به استروژن تبدیل می کند، تولید می شود..


5. یوریکما لانگفلیا:
یوریکما لانگفلیا، تستوسترون را از هورمونی بنام اس اچ بی جی (گلوبولین چسبیده به هورمون جنسی) جدا، و در نتیجه مانع جذب آن توسط گیرنده ها می شود.
مصرف یوریکما، با فعال کردن تستوسترون چسبیده، مقدار تستوسترون قابل استفاده را بطور متوسط 30% افزایش می دهد.
و محصول دیگری بنام پرومن-ایکس، که مصرف فقط روزی یک قرص آن در ناشتا، نه تنها ترشح تستوسترون را تقویت می کند، بلکه مقدار اکسید نیتریک را هم افزایش می دهد
.................................................. .................................................. ..................
سخن آخر درباره مکملهای افزایش دهنده تستوسترون

درصورتیکه ورزشکاری بالای 25 سال هستید، و مقدار تستوسترونتان افت کرده است، و علاقمند به افزایش طبیعی آن هستید، درباره مصرف این مکملها فکر کنید. نیازی به مصرف همزمان همه این مواد نیست، می توانید با یک دوره 6 هفته ای از هر کدام، نتایج خوبی بگیرید.

 |+| نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ مرداد۱۳۸۸ساعت 15:51  توسط علی هاردی  | 
ادامه دفتر یادداشت شخصی ...


ادامه مطلب
 |+| نوشته شده در  یکشنبه ۴ مرداد۱۳۸۸ساعت 0:21  توسط علی هاردی  | 
 
  بالا